Interesse Formule 1-teams in samenwerking motorleverancier Honda
SAKURA (ANP) - De registratie van Honda als motorleverancier in de Formule 1 voor de periode van 2026 tot en met 2030 is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Meerdere teams hebben interesse getoond in een toekomstige samenwerking, meldt het Japanse automerk.
"We zijn door meerdere teams benaderd na de registratie", bevestigde voorzitter Koji Watanabe van de Honda Racing Corporation. "Voorlopig willen we goed in de gaten houden waar de Formule 1 naartoe gaat en gewoon kijken hoe zaken zich ontwikkelen. We hebben nog geen concrete beslissingen genomen of we al dan niet terugkeren naar de Formule 1. Maar we zijn van mening dat deel uitmaken van de Formule 1 ons zal helpen met technologische ontwikkeling."
Honda was een van de zes fabrikanten van motoren die zich op 3 februari hebben ingeschreven voor de periode na 2026, samen met Renault (Alpine), Audi, Ferrari, Mercedes en Ford (Red Bull). Het Japanse bedrijf was tot en met 2021 de leverancier van motoren aan het Red Bull-team van Max Verstappen. Na de eerste wereldtitel van de Nederlander zette het succesvolle team een eigen motorfabriek op, waarbij werd afgesproken dat Honda tot en met 2025 betrokken zou blijven.
In 2026 treedt een nieuw motorreglement in werking. De krachtbron voor de snelste auto's ter wereld wordt simpeler en goedkoper en gaat volledig op duurzame brandstof draaien. Ook het aandeel elektrisch vermogen gaat flink omhoog.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.
16 uur geleden