Inter wint strijd met Atalanta om tweede plaats Serie A
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft met een overwinning op Atalanta de tweede plaats in de Italiaanse competitie veiliggesteld. De ploeg van trainer Antonio Conte zegevierde in Bergamo met 2-0. Juventus, al enkele weken zeker van de negende landstitel op rij, sloot de Serie A af met een nederlaag tegen AS Roma (1-3). Het betekende de eerste nederlaag in eigen stadion in ruim twee jaar. 'Juve' bleef 39 thuiswedstrijden op rij ongeslagen.
Trainer Maurizio Sarri gaf heel wat vaste krachten rust, met het oog op het komende duel met Olympique Lyon in de Champions League. Zo behoorden Matthijs de Ligt en Cristiano Ronaldo niet eens tot de wedstrijdselectie. Zij kwamen samen met hun teamgenoten wel naar het stadion, omdat Juventus na het duel met Roma de kampioenstrofee in ontvangst mocht nemen. De 'Oude Dame' kwam nog wel vroeg op voorsprong via Gonzalo Higuain, maar ging daarna onderuit door goals van Nikola Kalinic en Diego Perotti (twee). Justin Kluivert deed de laatste 20 minuten mee bij de Romeinen.
Juventus, dat eerder in de week ook al met 2-0 verloor bij Cagliari, beëindigde het seizoen met één punt meer dan Inter. De Milanese ploeg begon met één punt voorsprong op Atalanta aan het onderlinge duel om de tweede plaats. Danilo D'Ambrosio kopte al in de eerste minuut de 0-1 binnen op aangeven van Ashley Young. De Engelsman tekende even later zelf met een prachtig gekruld schot voor de tweede treffer.
Halve finales
Atalanta, met Marten de Roon in de basis en Hans Hateboer als invaller, sloot de competitie af als nummer 3. De ploeg van trainer Gian Piero Gasperini speelt op 12 augustus in Lissabon tegen Paris Saint-Germain, met als inzet een plek in de halve finales van de Champions League.
De Europese tickets in de Serie A waren al voor de laatste speelronde verdeeld. Lazio, dat met 3-1 verloor bij bekerwinnaar Napoli, gaat als nummer 4 van de ranglijst de Champions League in. AC Milan won mede dankzij de tiende competitietreffer van Zlatan Ibrahimovic met 3-0 van Cagliari. De rood-zwarte formatie uit Milaan plaatste zich voor de voorronde van de Europa League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
59 minuten geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
6 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
8 uur geleden