Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inter wint strijd met Atalanta om tweede plaats Serie A

Inter wint strijd met Atalanta om tweede plaats Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft met een overwinning op Atalanta de tweede plaats in de Italiaanse competitie veiliggesteld. De ploeg van trainer Antonio Conte zegevierde in Bergamo met 2-0. Juventus, al enkele weken zeker van de negende landstitel op rij, sloot de Serie A af met een nederlaag tegen AS Roma (1-3). Het betekende de eerste nederlaag in eigen stadion in ruim twee jaar. 'Juve' bleef 39 thuiswedstrijden op rij ongeslagen.

Trainer Maurizio Sarri gaf heel wat vaste krachten rust, met het oog op het komende duel met Olympique Lyon in de Champions League. Zo behoorden Matthijs de Ligt en Cristiano Ronaldo niet eens tot de wedstrijdselectie. Zij kwamen samen met hun teamgenoten wel naar het stadion, omdat Juventus na het duel met Roma de kampioenstrofee in ontvangst mocht nemen. De 'Oude Dame' kwam nog wel vroeg op voorsprong via Gonzalo Higuain, maar ging daarna onderuit door goals van Nikola Kalinic en Diego Perotti (twee). Justin Kluivert deed de laatste 20 minuten mee bij de Romeinen.

Juventus, dat eerder in de week ook al met 2-0 verloor bij Cagliari, beëindigde het seizoen met één punt meer dan Inter. De Milanese ploeg begon met één punt voorsprong op Atalanta aan het onderlinge duel om de tweede plaats. Danilo D'Ambrosio kopte al in de eerste minuut de 0-1 binnen op aangeven van Ashley Young. De Engelsman tekende even later zelf met een prachtig gekruld schot voor de tweede treffer.

Halve finales

Atalanta, met Marten de Roon in de basis en Hans Hateboer als invaller, sloot de competitie af als nummer 3. De ploeg van trainer Gian Piero Gasperini speelt op 12 augustus in Lissabon tegen Paris Saint-Germain, met als inzet een plek in de halve finales van de Champions League.

De Europese tickets in de Serie A waren al voor de laatste speelronde verdeeld. Lazio, dat met 3-1 verloor bij bekerwinnaar Napoli, gaat als nummer 4 van de ranglijst de Champions League in. AC Milan won mede dankzij de tiende competitietreffer van Zlatan Ibrahimovic met 3-0 van Cagliari. De rood-zwarte formatie uit Milaan plaatste zich voor de voorronde van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

9 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

12 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

12 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

13 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

13 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

14 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

14 uur geleden