Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inter wint strijd met Atalanta om tweede plaats Serie A

Inter wint strijd met Atalanta om tweede plaats Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft met een overwinning op Atalanta de tweede plaats in de Italiaanse competitie veiliggesteld. De ploeg van trainer Antonio Conte zegevierde in Bergamo met 2-0. Juventus, al enkele weken zeker van de negende landstitel op rij, sloot de Serie A af met een nederlaag tegen AS Roma (1-3). Het betekende de eerste nederlaag in eigen stadion in ruim twee jaar. 'Juve' bleef 39 thuiswedstrijden op rij ongeslagen.

Trainer Maurizio Sarri gaf heel wat vaste krachten rust, met het oog op het komende duel met Olympique Lyon in de Champions League. Zo behoorden Matthijs de Ligt en Cristiano Ronaldo niet eens tot de wedstrijdselectie. Zij kwamen samen met hun teamgenoten wel naar het stadion, omdat Juventus na het duel met Roma de kampioenstrofee in ontvangst mocht nemen. De 'Oude Dame' kwam nog wel vroeg op voorsprong via Gonzalo Higuain, maar ging daarna onderuit door goals van Nikola Kalinic en Diego Perotti (twee). Justin Kluivert deed de laatste 20 minuten mee bij de Romeinen.

Juventus, dat eerder in de week ook al met 2-0 verloor bij Cagliari, beëindigde het seizoen met één punt meer dan Inter. De Milanese ploeg begon met één punt voorsprong op Atalanta aan het onderlinge duel om de tweede plaats. Danilo D'Ambrosio kopte al in de eerste minuut de 0-1 binnen op aangeven van Ashley Young. De Engelsman tekende even later zelf met een prachtig gekruld schot voor de tweede treffer.

Halve finales

Atalanta, met Marten de Roon in de basis en Hans Hateboer als invaller, sloot de competitie af als nummer 3. De ploeg van trainer Gian Piero Gasperini speelt op 12 augustus in Lissabon tegen Paris Saint-Germain, met als inzet een plek in de halve finales van de Champions League.

De Europese tickets in de Serie A waren al voor de laatste speelronde verdeeld. Lazio, dat met 3-1 verloor bij bekerwinnaar Napoli, gaat als nummer 4 van de ranglijst de Champions League in. AC Milan won mede dankzij de tiende competitietreffer van Zlatan Ibrahimovic met 3-0 van Cagliari. De rood-zwarte formatie uit Milaan plaatste zich voor de voorronde van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

33 minuten geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

3 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

3 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

4 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

4 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

4 uur geleden