Inter wint niet bij Atalanta en moet vrezen voor koppositie
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale is er op bezoek bij Atalanta niet in geslaagd de koppositie verder uit te bouwen. Tegen de club uit Bergamo kwam de Milanese ploeg niet verder dan 0-0. Zo kwam een reeks van acht gewonnen competitiewedstrijden ten einde en kan AC Milan maandag de eerste plek overnemen.
De middenvelders Teun Koopmeiners en Marten de Roon begonnen in de basis bij Atalanta, waar Hans Hateboer ontbrak in de wedstrijdselectie. Inter-coach Simone Inzaghi had geen plek voor de Nederlanders Stefan de Vrij en Denzel Dumfries in de basiself. Zij vielen wel in.
Het begin van de wedstrijd was voor Atalanta, maar later in de eerste helft kreeg Inter de iets betere kansen. Van veel echt grote mogelijkheden was geen sprake. Na de rust kwamen beide teams dichter bij de openingstreffer. Edin Džeko miste op aangeven van de net ingevallen Dumfries. Inter-keeper Samir Handanovic wist aan de andere kant met een paar goede reddingen een doelpunt te voorkomen. De Vrij kwam met nog tien minuten te gaan binnen de lijnen.
Inter blijft eerste, maar kan maandag worden gepasseerd door stadgenoot AC Milan. De huidige nummer 2 gaat dan tegen Spezia proberen de achterstand van 2 punten goed te maken. Atalanta staat vierde.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
41 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
15 uur geleden