Inter wint niet bij Atalanta en moet vrezen voor koppositie
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale is er op bezoek bij Atalanta niet in geslaagd de koppositie verder uit te bouwen. Tegen de club uit Bergamo kwam de Milanese ploeg niet verder dan 0-0. Zo kwam een reeks van acht gewonnen competitiewedstrijden ten einde en kan AC Milan maandag de eerste plek overnemen.
De middenvelders Teun Koopmeiners en Marten de Roon begonnen in de basis bij Atalanta, waar Hans Hateboer ontbrak in de wedstrijdselectie. Inter-coach Simone Inzaghi had geen plek voor de Nederlanders Stefan de Vrij en Denzel Dumfries in de basiself. Zij vielen wel in.
Het begin van de wedstrijd was voor Atalanta, maar later in de eerste helft kreeg Inter de iets betere kansen. Van veel echt grote mogelijkheden was geen sprake. Na de rust kwamen beide teams dichter bij de openingstreffer. Edin Džeko miste op aangeven van de net ingevallen Dumfries. Inter-keeper Samir Handanovic wist aan de andere kant met een paar goede reddingen een doelpunt te voorkomen. De Vrij kwam met nog tien minuten te gaan binnen de lijnen.
Inter blijft eerste, maar kan maandag worden gepasseerd door stadgenoot AC Milan. De huidige nummer 2 gaat dan tegen Spezia proberen de achterstand van 2 punten goed te maken. Atalanta staat vierde.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
4 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
5 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
19 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
19 uur geleden