Inter wint Milanese derby en lost Juventus af als koploper
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A overgenomen van Juventus. Door een zege van 4-2 in de beladen stadsderby met AC Milan kwam Inter op gelijke hoogte met de kampioen uit Turijn in punten, maar de ploeg van trainer Antonio Conte heeft een beter doelsaldo.
Steven de Vrij vertolkte een belangrijke rol in de enerverende wedstrijd in het Milanese stadion Giuseppe Meazza. Hij maakte in de zeventigste minuut de derde goal voor Inter.
De wedstrijd had alles van een beladen derby, waarin beide ploegen weinig voor elkaar onder deden. Toch troefde AC Milan diep in de eerste helft Inter af met twee doelpunten waarin Zlatan Ibrahimovic een hoofdrol vertolkte. De Zweedse spits stond aan de basis van de eerste goal, waarbij hij de bal voor het doel kopte kopte en Ante Rebic intikte. Even later, op slag van rust, kopt Ibrahimovic zelf raak.
Inter zette in de tweede helft alles op zijn kop en de wedstrijd naar zijn hand. Na nog geen tien minuten stond het al 2-2 dankzij treffers van Marcelo Brozovic en Matías Vecino. Vervolgens had De Vrij zijn moment van glorie. Hij stormde bij een hoekschop van Antonio Candreva naar het doel en kopte de bal achter keeper Gianluigi Donnarumma.
Nadat de Deense aanwinst Christian Eriksen de bal uit een vrije trap hard op de lat knalde, maakte de Belgische aanvaller Romelu Lukaku er in blessuretijd zelfs nog 4-2 van.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
10 uur geleden