Inter wint Milanese derby en lost Juventus af als koploper
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A overgenomen van Juventus. Door een zege van 4-2 in de beladen stadsderby met AC Milan kwam Inter op gelijke hoogte met de kampioen uit Turijn in punten, maar de ploeg van trainer Antonio Conte heeft een beter doelsaldo.
Steven de Vrij vertolkte een belangrijke rol in de enerverende wedstrijd in het Milanese stadion Giuseppe Meazza. Hij maakte in de zeventigste minuut de derde goal voor Inter.
De wedstrijd had alles van een beladen derby, waarin beide ploegen weinig voor elkaar onder deden. Toch troefde AC Milan diep in de eerste helft Inter af met twee doelpunten waarin Zlatan Ibrahimovic een hoofdrol vertolkte. De Zweedse spits stond aan de basis van de eerste goal, waarbij hij de bal voor het doel kopte kopte en Ante Rebic intikte. Even later, op slag van rust, kopt Ibrahimovic zelf raak.
Inter zette in de tweede helft alles op zijn kop en de wedstrijd naar zijn hand. Na nog geen tien minuten stond het al 2-2 dankzij treffers van Marcelo Brozovic en Matías Vecino. Vervolgens had De Vrij zijn moment van glorie. Hij stormde bij een hoekschop van Antonio Candreva naar het doel en kopte de bal achter keeper Gianluigi Donnarumma.
Nadat de Deense aanwinst Christian Eriksen de bal uit een vrije trap hard op de lat knalde, maakte de Belgische aanvaller Romelu Lukaku er in blessuretijd zelfs nog 4-2 van.
Meer uit Voetbal
BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
19 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
1 dag geleden