Inter wint Milanese derby en lost Juventus af als koploper
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A overgenomen van Juventus. Door een zege van 4-2 in de beladen stadsderby met AC Milan kwam Inter op gelijke hoogte met de kampioen uit Turijn in punten, maar de ploeg van trainer Antonio Conte heeft een beter doelsaldo.
Steven de Vrij vertolkte een belangrijke rol in de enerverende wedstrijd in het Milanese stadion Giuseppe Meazza. Hij maakte in de zeventigste minuut de derde goal voor Inter.
De wedstrijd had alles van een beladen derby, waarin beide ploegen weinig voor elkaar onder deden. Toch troefde AC Milan diep in de eerste helft Inter af met twee doelpunten waarin Zlatan Ibrahimovic een hoofdrol vertolkte. De Zweedse spits stond aan de basis van de eerste goal, waarbij hij de bal voor het doel kopte kopte en Ante Rebic intikte. Even later, op slag van rust, kopt Ibrahimovic zelf raak.
Inter zette in de tweede helft alles op zijn kop en de wedstrijd naar zijn hand. Na nog geen tien minuten stond het al 2-2 dankzij treffers van Marcelo Brozovic en Matías Vecino. Vervolgens had De Vrij zijn moment van glorie. Hij stormde bij een hoekschop van Antonio Candreva naar het doel en kopte de bal achter keeper Gianluigi Donnarumma.
Nadat de Deense aanwinst Christian Eriksen de bal uit een vrije trap hard op de lat knalde, maakte de Belgische aanvaller Romelu Lukaku er in blessuretijd zelfs nog 4-2 van.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
6 uur geleden