Inter wint met 2-0 van Empoli mede door assist Dumfries
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de 25e overwinning in de Italiaanse competitie geboekt. Tegen Empoli won de koploper in de Serie A in eigen huis met 2-0.
De ploeg van coach Simone Inzaghi staat met nog acht wedstrijden te spelen op 79 punten. Dat zijn er veertien meer dan stadgenoot AC Milan. Juventus staat derde op twintig punten achterstand.
Federico Dimarco zorgde al in de 6e minuut voor de voorsprong van Inter door de voorzet van Alessandro Bastoni met een volley te verlengen. In de slotfase van de wedstrijd maakte Alexis Sánchez er op aangeven van invaller Denzel Dumfries 2-0 van.
Davy Klaassen bleef bij Inter op de bank. Stefan de Vrij ontbrak door een blessure.
Eerder op de dag kwam AS Roma niet verder dan 0-0 bij Lecce. De ploeg van coach Daniele De Rossi heeft door het gelijkspel een achterstand van vijf punten op Bologna dat op de vierde plaats staat, een plek die goed is voor het spelen van Champions League volgend seizoen. Roma begon met Rick Karsdorp, die in de slotfase werd gewisseld. Dean Huijsen werd in de tweede helft in de ploeg gebracht.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
11 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
13 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
16 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
18 uur geleden