Inter verslaat AC Milan dankzij Martínez en verstevigt koppositie
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft met duidelijke cijfers de derby tegen stadgenoot AC Milan gewonnen. Het duel, met als inzet de eerste plaats, eindigde in 3-0. Lautaro Martínez was de grote man bij de bezoekers. De Argentijnse aanvaller bracht de eerste en de tweede treffer op zijn naam. De Belg Romelu Lukaku besliste de immer beladen wedstrijd in de 66e minuut. Het was zijn zeventiende competitietreffer en daarmee is hij topscorer van de Serie A.
Inter verstevigde dankzij de ruime zege de koppositie. Nummer 2 AC Milan staat nu op 4 punten.
Het was de eerste Milanese competitiederby met beide teams in de top 2 van de ranglijst sinds april 2011. Verdediger Stefan de Vrij speelde bij Inter de hele wedstrijd en hield onder anderen vedette Zlatan Ibrahimovic van scoren af. De Zweedse aanvalsleider werd een kwartier voor tijd gewisseld.
Internazionale was vorige maand in het Italiaanse bekertoernooi ook al te sterk voor AC Milan (2-1). In oktober eindigde de eerste derby van het seizoen nog in het voordeel van de club van Ibrahimovic (1-2). Inter won in augustus 2009 voor de laatste keer in de Serie A met een marge van minimaal drie doelpunten van de aartsrivaal (0-4).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
7 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
12 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
12 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
15 uur geleden