
Inter verslaat AC Milan dankzij Martínez en verstevigt koppositie
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft met duidelijke cijfers de derby tegen stadgenoot AC Milan gewonnen. Het duel, met als inzet de eerste plaats, eindigde in 3-0. Lautaro Martínez was de grote man bij de bezoekers. De Argentijnse aanvaller bracht de eerste en de tweede treffer op zijn naam. De Belg Romelu Lukaku besliste de immer beladen wedstrijd in de 66e minuut. Het was zijn zeventiende competitietreffer en daarmee is hij topscorer van de Serie A.
Inter verstevigde dankzij de ruime zege de koppositie. Nummer 2 AC Milan staat nu op 4 punten.
Het was de eerste Milanese competitiederby met beide teams in de top 2 van de ranglijst sinds april 2011. Verdediger Stefan de Vrij speelde bij Inter de hele wedstrijd en hield onder anderen vedette Zlatan Ibrahimovic van scoren af. De Zweedse aanvalsleider werd een kwartier voor tijd gewisseld.
Internazionale was vorige maand in het Italiaanse bekertoernooi ook al te sterk voor AC Milan (2-1). In oktober eindigde de eerste derby van het seizoen nog in het voordeel van de club van Ibrahimovic (1-2). Inter won in augustus 2009 voor de laatste keer in de Serie A met een marge van minimaal drie doelpunten van de aartsrivaal (0-4).
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
6 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
7 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
16 uur geleden