Inter verslaat AC Milan dankzij Martínez en verstevigt koppositie
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft met duidelijke cijfers de derby tegen stadgenoot AC Milan gewonnen. Het duel, met als inzet de eerste plaats, eindigde in 3-0. Lautaro Martínez was de grote man bij de bezoekers. De Argentijnse aanvaller bracht de eerste en de tweede treffer op zijn naam. De Belg Romelu Lukaku besliste de immer beladen wedstrijd in de 66e minuut. Het was zijn zeventiende competitietreffer en daarmee is hij topscorer van de Serie A.
Inter verstevigde dankzij de ruime zege de koppositie. Nummer 2 AC Milan staat nu op 4 punten.
Het was de eerste Milanese competitiederby met beide teams in de top 2 van de ranglijst sinds april 2011. Verdediger Stefan de Vrij speelde bij Inter de hele wedstrijd en hield onder anderen vedette Zlatan Ibrahimovic van scoren af. De Zweedse aanvalsleider werd een kwartier voor tijd gewisseld.
Internazionale was vorige maand in het Italiaanse bekertoernooi ook al te sterk voor AC Milan (2-1). In oktober eindigde de eerste derby van het seizoen nog in het voordeel van de club van Ibrahimovic (1-2). Inter won in augustus 2009 voor de laatste keer in de Serie A met een marge van minimaal drie doelpunten van de aartsrivaal (0-4).
Meer uit Voetbal
SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
41 minuten geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
45 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
6 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
6 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
8 uur geleden