Inter verovert twintigste landstitel na winst in Milanese derby
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft vijf speelronden voor het einde de titel in de Serie A al veiliggesteld. De ploeg van trainer Simone Inzaghi veroverde de twintigste landstitel door met 2-1 de stadsderby tegen AC Milan te winnen.
Inter kwam door de winst op 86 punten, 17 meer dan AC Milan, dat nog altijd tweede staat. In de resterende vijf wedstrijden zijn maximaal 15 punten te verdienen, dus Inter is niet meer in te halen. Het was de zesde achtereenvolgende keer dat Internazionale AC Milan aftroefde in de beladen Milanese confrontatie.
Bij de kampioensploeg waren geen basisplaatsen ingeruimd voor de Nederlanders. Denzel Dumfries, Stefan de Vrij en Davy Klaassen namen plaats op de reservebank. Dumfries en de Vrij kwamen nog in het veld; de internationals van Oranje vielen tegen het einde van de wedstrijd in. Dumfries moest al snel weer inrukken. Hij kreeg een rode kaart na een opstootje met Theo Hernandez. Tijjani Reijnders begon wel bij het thuisspelende AC Milan. De middenvelder, ook international, werd in de tweede helft gewisseld.
Inter domineerde de wedstrijd en kwam in de 18e minuut op voorsprong. Francesco Acerbi stond bij een hoekschop helemaal vrij en kon raak koppen. In de tweede helft drukte Inter door met een goal van Marcus Thuram. De Franse aanvaller maakte al zijn twaalfde competitiegoal. AC Milan kwam in het laatste kwartier tot leven. Na de aansluitingstreffer van Fikayo Tomori werd het nog even spannend en vooral grimmig, maar Inter hield de voordelige marge in stand.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
16 uur geleden