Inter verovert twintigste landstitel na winst in Milanese derby
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft vijf speelronden voor het einde de titel in de Serie A al veiliggesteld. De ploeg van trainer Simone Inzaghi veroverde de twintigste landstitel door met 2-1 de stadsderby tegen AC Milan te winnen.
Inter kwam door de winst op 86 punten, 17 meer dan AC Milan, dat nog altijd tweede staat. In de resterende vijf wedstrijden zijn maximaal 15 punten te verdienen, dus Inter is niet meer in te halen. Het was de zesde achtereenvolgende keer dat Internazionale AC Milan aftroefde in de beladen Milanese confrontatie.
Bij de kampioensploeg waren geen basisplaatsen ingeruimd voor de Nederlanders. Denzel Dumfries, Stefan de Vrij en Davy Klaassen namen plaats op de reservebank. Dumfries en de Vrij kwamen nog in het veld; de internationals van Oranje vielen tegen het einde van de wedstrijd in. Dumfries moest al snel weer inrukken. Hij kreeg een rode kaart na een opstootje met Theo Hernandez. Tijjani Reijnders begon wel bij het thuisspelende AC Milan. De middenvelder, ook international, werd in de tweede helft gewisseld.
Inter domineerde de wedstrijd en kwam in de 18e minuut op voorsprong. Francesco Acerbi stond bij een hoekschop helemaal vrij en kon raak koppen. In de tweede helft drukte Inter door met een goal van Marcus Thuram. De Franse aanvaller maakte al zijn twaalfde competitiegoal. AC Milan kwam in het laatste kwartier tot leven. Na de aansluitingstreffer van Fikayo Tomori werd het nog even spannend en vooral grimmig, maar Inter hield de voordelige marge in stand.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
12 uur geleden