Inter verovert twintigste landstitel na winst in Milanese derby
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft vijf speelronden voor het einde de titel in de Serie A al veiliggesteld. De ploeg van trainer Simone Inzaghi veroverde de twintigste landstitel door met 2-1 de stadsderby tegen AC Milan te winnen.
Inter kwam door de winst op 86 punten, 17 meer dan AC Milan, dat nog altijd tweede staat. In de resterende vijf wedstrijden zijn maximaal 15 punten te verdienen, dus Inter is niet meer in te halen. Het was de zesde achtereenvolgende keer dat Internazionale AC Milan aftroefde in de beladen Milanese confrontatie.
Bij de kampioensploeg waren geen basisplaatsen ingeruimd voor de Nederlanders. Denzel Dumfries, Stefan de Vrij en Davy Klaassen namen plaats op de reservebank. Dumfries en de Vrij kwamen nog in het veld; de internationals van Oranje vielen tegen het einde van de wedstrijd in. Dumfries moest al snel weer inrukken. Hij kreeg een rode kaart na een opstootje met Theo Hernandez. Tijjani Reijnders begon wel bij het thuisspelende AC Milan. De middenvelder, ook international, werd in de tweede helft gewisseld.
Inter domineerde de wedstrijd en kwam in de 18e minuut op voorsprong. Francesco Acerbi stond bij een hoekschop helemaal vrij en kon raak koppen. In de tweede helft drukte Inter door met een goal van Marcus Thuram. De Franse aanvaller maakte al zijn twaalfde competitiegoal. AC Milan kwam in het laatste kwartier tot leven. Na de aansluitingstreffer van Fikayo Tomori werd het nog even spannend en vooral grimmig, maar Inter hield de voordelige marge in stand.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
22 uur geleden