Inter-speler Gosens ziet als underdog kansen tegen Manchester City
ISTANBUL (ANP/DPA) - Voetballer Robin Gosens van Internazionale wijst tegenstander Manchester City in de finale van de Champions League aan als favoriet voor de zege. "Manchester City heeft een enorm sterk team", keek de Duitse vleugelspeler vooruit bij de Rheinischen Post. "De ploeg van trainer Pep Guardiola heeft met Kevin De Bruyne, Ilkay Gündogan en Erling Haaland meerdere supersterren, maar juist in het voetbal zijn er honderden voorbeelden waarin de op papier kleinere ploeg de grote klopt. En we moeten eerst nog verslagen worden."
Inter en Manchester City nemen het zaterdagavond tegen elkaar op in het Atatürk Olympisch Stadion in de Turkse stad Istanbul. De ploeggenoot van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij in Milaan zegt dat de ploeg er alles aan zal doen om de finale te winnen. "We hebben laten zien dat we goed kunnen voetballen", zegt de Duitser die met Inter onder meer AC Milan en Benfica uitschakelde.
Gosens vindt het nog altijd een "onwerkelijk gevoel" dat hij met Inter in de finale staat. "Het past echter bij mijn buitengewone carrière", zegt de veertienvoudig Duits international die in het verleden speelde bij Vitesse, FC Dordrecht en Heracles Almelo. "Zonder dat ik ooit in een opleidingscentrum heb gezeten, heb ik best laat de weg naar het betaald voetbal gevonden. Maar ik ben nooit gestopt met dromen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
46 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
49 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
14 uur geleden