Inter neemt voor rust afstand van Udinese en loopt weg bij Milan
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft bovenin de Italiaanse voetbalcompetitie verder afstand genomen van AC Milan. Trainer Simone Inzaghi zag zijn elftal met 4-0 winnen van Udinese. Milan ging eerder op zaterdag met 3-2 onderuit bij Atalanta en heeft nu 9 punten minder dan koploper Inter.
Drie doelpunten vielen in de slotfase van de eerste helft. Middenvelder Hakan Çalhanoglu benutte in de 37e minuut een strafschop. Çalhanoglu stelde daarna Federico Dimarco in staat het tweede doelpunt binnen te schieten. De Fransman Marcus Thuram tikte, na een goede voorzet van Henrikh Mkhitaryan, vrijstaand bij de tweede paal de 3-0 binnen in de 44e minuut.
In de tweede helft was het lang wachten voordat de fans van Inter nog eens konden juichen. De Argentijn Lautaro Martínez maakte zijn veertiende treffer dit seizoen.
Oranje-internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij ontbraken bij Inter door blessures. Davy Klaassen bleef op de reservebank zitten.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
4 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
19 uur geleden