Inter moet tegen Sjachtar in Kiev genoegen nemen met gelijkspel
KIEV (ANP) - Internazionale is er niet in geslaagd zich te revancheren voor de nederlaag tegen Real Madrid (0-1) in de openingswedstrijd van de Champions League (groep D). De Italiaanse kampioen kwam, met Denzel Dumfries en Stefan de Vrij als basisspelers, in Kiev tegen Sjachtar Donetsk niet verder dan 0-0.
Opmerkelijkste speler was Dumfries, die in de eerste helft de hele rechterkant bestreek. Vroeg in het duel was hij onbedoeld betrokken bij het uitvallen van Lassina Traoré. De oud-PSV'er kopte vallend een bal door en kwam daarna uiterst ongelukkig op een been van de oud-Ajacied terecht. De spits uit Burkina Fasso verliet het veld op een brancard, vermoedelijk ernstig geblesseerd.
Inter was beter, gevaarlijker, maar liet na afstand te nemen. Edin Dzeko miste de grootste kans. De van AS Roma overgekomen Bosniër knalde na een hoekschop op 3 meter van de doellijn over. Sjachtar stelde er een paar speldenprikjes tegenover.
Na rust kende de veelvoudig Oekraïense kampioen minder schroom. De Slowaak Milan Skriniar voorkwam ternauwernood dat Pedrinho een harde voorzet van Dodô van dichtbij kon intikken. Dumfries assisteerde De Vrij en Skriniar steeds meer als een klassieke linksback. Hij voorkwam, ten koste van een gele kaart, dat Michailo Moedrik in scoringspositie kon komen door de invaller hardhandig in de kraag te grijpen. Een slotoffensiefje, met De Vrij koppend bijna nog als matchwinner, bracht voor Inter niet het gewenste resultaat.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
20 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
22 uur geleden