Inter moet tegen Sjachtar in Kiev genoegen nemen met gelijkspel
KIEV (ANP) - Internazionale is er niet in geslaagd zich te revancheren voor de nederlaag tegen Real Madrid (0-1) in de openingswedstrijd van de Champions League (groep D). De Italiaanse kampioen kwam, met Denzel Dumfries en Stefan de Vrij als basisspelers, in Kiev tegen Sjachtar Donetsk niet verder dan 0-0.
Opmerkelijkste speler was Dumfries, die in de eerste helft de hele rechterkant bestreek. Vroeg in het duel was hij onbedoeld betrokken bij het uitvallen van Lassina Traoré. De oud-PSV'er kopte vallend een bal door en kwam daarna uiterst ongelukkig op een been van de oud-Ajacied terecht. De spits uit Burkina Fasso verliet het veld op een brancard, vermoedelijk ernstig geblesseerd.
Inter was beter, gevaarlijker, maar liet na afstand te nemen. Edin Dzeko miste de grootste kans. De van AS Roma overgekomen Bosniër knalde na een hoekschop op 3 meter van de doellijn over. Sjachtar stelde er een paar speldenprikjes tegenover.
Na rust kende de veelvoudig Oekraïense kampioen minder schroom. De Slowaak Milan Skriniar voorkwam ternauwernood dat Pedrinho een harde voorzet van Dodô van dichtbij kon intikken. Dumfries assisteerde De Vrij en Skriniar steeds meer als een klassieke linksback. Hij voorkwam, ten koste van een gele kaart, dat Michailo Moedrik in scoringspositie kon komen door de invaller hardhandig in de kraag te grijpen. Een slotoffensiefje, met De Vrij koppend bijna nog als matchwinner, bracht voor Inter niet het gewenste resultaat.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden