Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inter Miami en Al Ahly openen WK voor recordaantal van 32 clubs

Inter Miami en Al Ahly openen WK voor recordaantal van 32 clubs

MIAMI (ANP) - Inter Miami en Al Ahly spelen op 15 juni de openingswedstrijd van het vernieuwde WK voor clubteams. De Amerikaanse ploeg met Lionel Messi en de formatie uit Egypte ontmoeten elkaar in het Hard Rock Stadium van Miami.

Het WK voor clubs telt een recordaantal van 32 deelnemers. De finale is op 13 juli in het MetLife Stadium in New Jersey, de thuishaven van NFL-club New York Giants. Het evenement is ook een generale repetitie voor het WK van 2026 voor landenteams in de VS, Mexico en Canada. Naast Miami en New Jersey zijn ook New York, Orlando, Atlanta, Nashville, Charlotte, Cincinnati, Philadelphia, Los Angeles, Seattle en Washington speelsteden.

Palmeiras en FC Porto vergezellen Inter Miami en Al Ahly in poule A. Groep C met Bayern München, Benfica, Boca Juniors en Auckland City is zwaar bezet. Paris Saint-Germain, Atlético Madrid, Botafogo en Seattle Sounders vormen groep B. Flamengo, Chelsea, Club León en Espérance zijn ingedeeld in poule D.

Groep E bestaat uit River Plate, Internazionale, Monterrey en Urawa Red Diamonds. Fluminense, Borussia Dortmund, Ulsan HD en Mamelodi Sundowns zitten in poule F. Manchester City, Juventus, Wydad en Al Ain zijn ingedeeld in groep G. Real Madrid, Salzburg, Al Hilal en Pachuca strijden in poule H om twee tickets voor de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

9 minuten geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

2 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

2 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

3 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

7 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

14 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

14 uur geleden