Inter Miami en Al Ahly openen WK voor recordaantal van 32 clubs
MIAMI (ANP) - Inter Miami en Al Ahly spelen op 15 juni de openingswedstrijd van het vernieuwde WK voor clubteams. De Amerikaanse ploeg met Lionel Messi en de formatie uit Egypte ontmoeten elkaar in het Hard Rock Stadium van Miami.
Het WK voor clubs telt een recordaantal van 32 deelnemers. De finale is op 13 juli in het MetLife Stadium in New Jersey, de thuishaven van NFL-club New York Giants. Het evenement is ook een generale repetitie voor het WK van 2026 voor landenteams in de VS, Mexico en Canada. Naast Miami en New Jersey zijn ook New York, Orlando, Atlanta, Nashville, Charlotte, Cincinnati, Philadelphia, Los Angeles, Seattle en Washington speelsteden.
Palmeiras en FC Porto vergezellen Inter Miami en Al Ahly in poule A. Groep C met Bayern München, Benfica, Boca Juniors en Auckland City is zwaar bezet. Paris Saint-Germain, Atlético Madrid, Botafogo en Seattle Sounders vormen groep B. Flamengo, Chelsea, Club León en Espérance zijn ingedeeld in poule D.
Groep E bestaat uit River Plate, Internazionale, Monterrey en Urawa Red Diamonds. Fluminense, Borussia Dortmund, Ulsan HD en Mamelodi Sundowns zitten in poule F. Manchester City, Juventus, Wydad en Al Ain zijn ingedeeld in groep G. Real Madrid, Salzburg, Al Hilal en Pachuca strijden in poule H om twee tickets voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
15 uur geleden