Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inter laat Sjachtar kansloos in halve finale Europa League

Inter laat Sjachtar kansloos in halve finale Europa League

DÜSSELDORF (ANP) - Internazionale staat voor het eerst in tien jaar weer in de finale van een Europees clubtoernooi. Het elftal van trainer Antonio Conte was maandag in de halve finale van de Europa League veel te sterk voor Sjachtar Donetsk. In Düsseldorf werd het 5-0.

In de finale neemt Inter het vrijdag in Keulen op tegen Sevilla. De Spanjaarden waren zondag in de andere halve eindstrijd met 2-1 te sterk voor Manchester United. Luuk de Jong maakte het winnende doelpunt.

Inter won de UEFA Cup, de voorloper van de Europa League, drie keer. Voor het laatst gebeurde dat in 1998. Sevilla is recordhouder in de Europa League met vijf eindzeges.

Stefan de Vrij

Oranje-international Stefan de Vrij had maandag een basisplaats bij Inter, dat in de Italiaanse competitie als tweede eindigde. Het duurde tot de 19e minuut voordat Lautaro Martínez met een kopbal de score opende. Sjachtar stelde er heel weinig tegenover, maar wist verdere schade wel te voorkomen.

In de tweede helft ging het, nadat er een uur speeltijd was verstreken, snel. Danilo D'Ambrosio maakte in de 64e minuut de 2-0, in de 74e minuut gevolgd door de 3-0 van Martínez. Het was voor de Argentijn zijn 21e doelpunt dit seizoen, alle competitie meegerekend.

Sjachtar kon er vrijwel niets tegenin brengen en moest lijdzaam toezien dat ook de Belgische spits Romelu Lukaku nog twee keer scoorde. Oud-Ajacied Christian Eriksen viel in de slotfase nog in bij Inter.

Meer uit Voetbal

Kroes zag vertrek van hoofdtrainer Ajax niet aankomen

AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes zag niet aankomen dat trainer Francesco Farioli bij Ajax wilde vertrekken. "Ik kreeg woensdag na de wedstrijd tegen FC Groningen een appje van hem, net als onze directeur Menno Geelen. Hij wilde donderdag even met ons zitten en dat had niets met de uitslag van die wedstrijd te maken. Hij had ernstige twijfels om door te gaan. Een paar dagen later heeft hij nu de daad bij het woord gevoegd. Hij heeft dat respectvol gedaan en niet gewacht op een andere club", vertelde hij maandag.

1 uur geleden
Begroting RKC na degradatie terug van 12 naar ruim 7 miljoen euro

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk werkt na de degradatie naar de eerste divisie komend seizoen met een begroting van ruim 7 miljoen euro. Dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dit seizoen, meldt de Brabantse voetbalclub. RKC gaat onder meer snijden in het personeelsbestand en het spelersbudget.

1 uur geleden
Wiegman neemt na EK assistenten Smit en Bijl over van Oranje

ZEIST (ANP) - Arvid Smit en Janneke Bijl vertrekken na het komende EK voetbal bij de KNVB. De assistent-trainers van bondscoach Andries Jonker stappen over naar de Engelse bond, waar ze bondscoach Sarina Wiegman gaan assisteren. Dat meldt de KNVB.

2 uur geleden
Ten Hag en Simonis belangrijke kandidaten voor trainerschap Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainers Erik ten Hag en Paul Simonis zijn belangrijke kandidaten om Francesco Farioli bij Ajax op te volgen. De Italiaanse coach kondigde maandag zijn vertrek aan wegens verschil van inzicht met de directie van de club.

3 uur geleden
Technisch directeur Kroes betreurt vertrek coach Farioli bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes betreurt dat coach Francesco Farioli Ajax ondanks een doorlopend contract verlaat. "Ik vind dit ontzettend jammer. Francesco en zijn staf hebben ons enorm geholpen", zegt de technisch directeur. "Het was een heel intensief seizoen met veel mooie herinneringen, waarbij we onze doelstelling met plaatsing voor de Champions League hebben behaald. Daarnaast heeft hij een grote rol gespeeld in het verbeteren van de topsportcultuur binnen Ajax. Daar zijn wij hem dankbaar voor."

5 uur geleden
Farioli vertrekt bij Ajax na verschil van inzicht met directie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli vertrekt bij Ajax. Dat heeft de Italiaanse trainer de directie van de club uit Amsterdam een dag na het mislopen van de landstitel laten weten.

5 uur geleden
Titelkandidaten Napoli en Inter weten niet te winnen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse titelkandidaten Napoli en Internazionale hebben op de voorlaatste speeldag allebei niet weten te winnen. De koploper uit Napels kwam niet verder dan 0-0 bij Parma, terwijl het Inter van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij thuis bleef steken op 2-2 tegen Lazio.

17 uur geleden