Inter klopt koploper Napoli in Italiaanse topper
MILAAN (ANP) - Titelverdediger Internazionale is 3 punten ingelopen op Napoli, de koploper in de Italiaanse Serie A. In een rechtstreeks duel won de ploeg uit Milaan met 3-2. Daarmee kwam Inter op 28 punten. Napoli heeft er 32, net als naaste belager AC Milan, dat zaterdag met 4-3 verloor bij Fiorentina. Voor beide teams was het de eerste nederlaag van het seizoen.
Bij Inter ontbrak de geblesseerde Oranje-verdediger Stefan de Vrij. Denzel Dumfries bleef het hele duel op de bank. In het aantrekkelijke duel opende de Pool Piotr Zielinski de score voor Napoli, dat met een afbeelding op de shirts een eerbetoon bracht aan Diego Maradona. Het is donderdag een jaar geleden dat de illustere oud-speler overleed.
Nog voor rust boog Inter de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Eerst benutte Hakan Çalhanoglu een strafschop, toegekend nadat een schot van Nicolò Barella tegen de arm van Napoli-verdediger Kalidou Koulibaly was gekomen. Ivan Perisic kopte kort voor rust raak uit een voorzet van Çalhanoglu.
De Argentijn Lautaro Martínez bezorgde Inter een grotere marge. Maar de ingevallen Belg Dries Mertens schoot in de 79e minuut de 3-2 binnen. Inter-doelman Samir Handanovic voorkwam met een redding op een kopbal van Mário Rui een late gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
4 uur geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
8 uur geleden