Inter klopt koploper Napoli in Italiaanse topper
MILAAN (ANP) - Titelverdediger Internazionale is 3 punten ingelopen op Napoli, de koploper in de Italiaanse Serie A. In een rechtstreeks duel won de ploeg uit Milaan met 3-2. Daarmee kwam Inter op 28 punten. Napoli heeft er 32, net als naaste belager AC Milan, dat zaterdag met 4-3 verloor bij Fiorentina. Voor beide teams was het de eerste nederlaag van het seizoen.
Bij Inter ontbrak de geblesseerde Oranje-verdediger Stefan de Vrij. Denzel Dumfries bleef het hele duel op de bank. In het aantrekkelijke duel opende de Pool Piotr Zielinski de score voor Napoli, dat met een afbeelding op de shirts een eerbetoon bracht aan Diego Maradona. Het is donderdag een jaar geleden dat de illustere oud-speler overleed.
Nog voor rust boog Inter de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Eerst benutte Hakan Çalhanoglu een strafschop, toegekend nadat een schot van Nicolò Barella tegen de arm van Napoli-verdediger Kalidou Koulibaly was gekomen. Ivan Perisic kopte kort voor rust raak uit een voorzet van Çalhanoglu.
De Argentijn Lautaro Martínez bezorgde Inter een grotere marge. Maar de ingevallen Belg Dries Mertens schoot in de 79e minuut de 3-2 binnen. Inter-doelman Samir Handanovic voorkwam met een redding op een kopbal van Mário Rui een late gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden