Inter klopt koploper Napoli in Italiaanse topper
MILAAN (ANP) - Titelverdediger Internazionale is 3 punten ingelopen op Napoli, de koploper in de Italiaanse Serie A. In een rechtstreeks duel won de ploeg uit Milaan met 3-2. Daarmee kwam Inter op 28 punten. Napoli heeft er 32, net als naaste belager AC Milan, dat zaterdag met 4-3 verloor bij Fiorentina. Voor beide teams was het de eerste nederlaag van het seizoen.
Bij Inter ontbrak de geblesseerde Oranje-verdediger Stefan de Vrij. Denzel Dumfries bleef het hele duel op de bank. In het aantrekkelijke duel opende de Pool Piotr Zielinski de score voor Napoli, dat met een afbeelding op de shirts een eerbetoon bracht aan Diego Maradona. Het is donderdag een jaar geleden dat de illustere oud-speler overleed.
Nog voor rust boog Inter de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Eerst benutte Hakan Çalhanoglu een strafschop, toegekend nadat een schot van Nicolò Barella tegen de arm van Napoli-verdediger Kalidou Koulibaly was gekomen. Ivan Perisic kopte kort voor rust raak uit een voorzet van Çalhanoglu.
De Argentijn Lautaro Martínez bezorgde Inter een grotere marge. Maar de ingevallen Belg Dries Mertens schoot in de 79e minuut de 3-2 binnen. Inter-doelman Samir Handanovic voorkwam met een redding op een kopbal van Mário Rui een late gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
8 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
14 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
2 uur geleden