Inter klopt koploper Napoli in Italiaanse topper
MILAAN (ANP) - Titelverdediger Internazionale is 3 punten ingelopen op Napoli, de koploper in de Italiaanse Serie A. In een rechtstreeks duel won de ploeg uit Milaan met 3-2. Daarmee kwam Inter op 28 punten. Napoli heeft er 32, net als naaste belager AC Milan, dat zaterdag met 4-3 verloor bij Fiorentina. Voor beide teams was het de eerste nederlaag van het seizoen.
Bij Inter ontbrak de geblesseerde Oranje-verdediger Stefan de Vrij. Denzel Dumfries bleef het hele duel op de bank. In het aantrekkelijke duel opende de Pool Piotr Zielinski de score voor Napoli, dat met een afbeelding op de shirts een eerbetoon bracht aan Diego Maradona. Het is donderdag een jaar geleden dat de illustere oud-speler overleed.
Nog voor rust boog Inter de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Eerst benutte Hakan Çalhanoglu een strafschop, toegekend nadat een schot van Nicolò Barella tegen de arm van Napoli-verdediger Kalidou Koulibaly was gekomen. Ivan Perisic kopte kort voor rust raak uit een voorzet van Çalhanoglu.
De Argentijn Lautaro Martínez bezorgde Inter een grotere marge. Maar de ingevallen Belg Dries Mertens schoot in de 79e minuut de 3-2 binnen. Inter-doelman Samir Handanovic voorkwam met een redding op een kopbal van Mário Rui een late gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
37 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
38 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
4 uur geleden