Inter houdt titelrace Serie A spannend tot laatste speeldag
CAGLIARI (ANP) - Internazionale heeft ervoor gezorgd dat de beslissing om het Italiaans kampioenschap valt in de laatste speelronde. De ploeg van coach Simone Inzaghi won met 3-1 bij Cagliari en houdt zo nog altijd kans op titelprolongatie.
Inter is door de zege op 81 punten gekomen. Dat zijn er twee minder dan AC Milan, dat in de laatste wedstrijd bij Sassuolo op 22 mei genoeg heeft aan een gelijkspel om voor het eerst sinds 2011 kampioen te worden in de Serie A. Inter speelt de laatste wedstrijd thuis tegen Sampdoria.
De titelverdediger moest zondagavond eerst winnen bij Cagliari om nog kans op de titel te maken. AC Milan had eerder op de avond met 2-0 gewonnen van Atalanta door treffers van Rafael Leão en Theo Hernandez.
Met Stefan de Vrij in de basis begon Inter goed. Milan Skriniar leek al vroeg de openingstreffer te maken, maar het doelpunt werd wegens hands afgekeurd. Matteo Darmian kopte Inter in de 25e minuut op aangeven van Ivan Perisic alsnog op voorsprong.
Lautaro Martínez maakte er in de tweede helft na een snelle aanval 2-0 van. Maar Charis Lykogiannis bracht enkele minuten later de spanning terug met een hard schot. Martínez maakte in de slotfase op aangeven van Roberto Gagliardini de 3-1.
Denzel Dumfries kwam in de tweede helft in de ploeg voor Darmian. De Vrij speelde de hele wedstrijd. Kevin Strootman bleef op de bank bij Cagliari.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
10 uur geleden