Inter houdt titelrace Serie A spannend tot laatste speeldag
CAGLIARI (ANP) - Internazionale heeft ervoor gezorgd dat de beslissing om het Italiaans kampioenschap valt in de laatste speelronde. De ploeg van coach Simone Inzaghi won met 3-1 bij Cagliari en houdt zo nog altijd kans op titelprolongatie.
Inter is door de zege op 81 punten gekomen. Dat zijn er twee minder dan AC Milan, dat in de laatste wedstrijd bij Sassuolo op 22 mei genoeg heeft aan een gelijkspel om voor het eerst sinds 2011 kampioen te worden in de Serie A. Inter speelt de laatste wedstrijd thuis tegen Sampdoria.
De titelverdediger moest zondagavond eerst winnen bij Cagliari om nog kans op de titel te maken. AC Milan had eerder op de avond met 2-0 gewonnen van Atalanta door treffers van Rafael Leão en Theo Hernandez.
Met Stefan de Vrij in de basis begon Inter goed. Milan Skriniar leek al vroeg de openingstreffer te maken, maar het doelpunt werd wegens hands afgekeurd. Matteo Darmian kopte Inter in de 25e minuut op aangeven van Ivan Perisic alsnog op voorsprong.
Lautaro Martínez maakte er in de tweede helft na een snelle aanval 2-0 van. Maar Charis Lykogiannis bracht enkele minuten later de spanning terug met een hard schot. Martínez maakte in de slotfase op aangeven van Roberto Gagliardini de 3-1.
Denzel Dumfries kwam in de tweede helft in de ploeg voor Darmian. De Vrij speelde de hele wedstrijd. Kevin Strootman bleef op de bank bij Cagliari.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
28 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
2 uur geleden