Inter houdt titelrace Serie A spannend tot laatste speeldag
CAGLIARI (ANP) - Internazionale heeft ervoor gezorgd dat de beslissing om het Italiaans kampioenschap valt in de laatste speelronde. De ploeg van coach Simone Inzaghi won met 3-1 bij Cagliari en houdt zo nog altijd kans op titelprolongatie.
Inter is door de zege op 81 punten gekomen. Dat zijn er twee minder dan AC Milan, dat in de laatste wedstrijd bij Sassuolo op 22 mei genoeg heeft aan een gelijkspel om voor het eerst sinds 2011 kampioen te worden in de Serie A. Inter speelt de laatste wedstrijd thuis tegen Sampdoria.
De titelverdediger moest zondagavond eerst winnen bij Cagliari om nog kans op de titel te maken. AC Milan had eerder op de avond met 2-0 gewonnen van Atalanta door treffers van Rafael Leão en Theo Hernandez.
Met Stefan de Vrij in de basis begon Inter goed. Milan Skriniar leek al vroeg de openingstreffer te maken, maar het doelpunt werd wegens hands afgekeurd. Matteo Darmian kopte Inter in de 25e minuut op aangeven van Ivan Perisic alsnog op voorsprong.
Lautaro Martínez maakte er in de tweede helft na een snelle aanval 2-0 van. Maar Charis Lykogiannis bracht enkele minuten later de spanning terug met een hard schot. Martínez maakte in de slotfase op aangeven van Roberto Gagliardini de 3-1.
Denzel Dumfries kwam in de tweede helft in de ploeg voor Darmian. De Vrij speelde de hele wedstrijd. Kevin Strootman bleef op de bank bij Cagliari.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
54 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
16 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geleden