'Intensieve jaarwisseling' in Midden- en West-Brabant
BREDA (ANP) - De hulpdiensten in Midden- en West-Brabant noemen de jaarwisseling "intensief" maar wel "beheersbaar". De Mobiele Eenheid moest in Bergen op Zoom, Breda en het dorp Veen in actie komen. Hulpverleners werden er gehinderd en agressief benaderd, meldt de veiligheidsregio.
De brandweer rukte uit voor een explosie bij een bakkerij en een grote brand in een supermarkt in Bergen op Zoom, waarbij de hulpdienst te maken kreeg met vuurwerk en agressie. Ook in Breda werden hulpverleners belaagd met vuurwerk. In Veen gingen een politiebus en meerdere auto's in vlammen op. Dat gebeurde op een volgens de veiligheidsregio beruchte kruising van de Witboomstraat. Na ingrijpen van de ME werden drie mensen aangehouden.
Op andere plaatsen "vlogen de vuurwerkpijlen de hulpverleners letterlijk om de oren".
Een aantal kleinere incidenten kon wel in een "gemoedelijke sfeer" worden opgelost. Door een containerbrand aan het eind van dinsdagmiddag moesten dertig bewoners tijdelijk een verzorgingstehuis in Sprundel uit. De brandweer rukte in totaal 138 keer uit.
Meer uit Binnenland
GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
59 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
3 uur geleden