Intense gevechten in het zuiden van de Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger en de Palestijnse militante groepering Hamas zijn zondag verwikkeld in hevige gevechten in het zuiden van de Gazastrook, waar honderdduizenden mensen hun toevlucht hebben gezocht.
Zondagochtend voerden Israëlische vliegtuigen "zeer gewelddadige luchtaanvallen" uit nabij Khan Younis en op de weg tussen deze zuidelijke stad en Rafah, vlakbij de grens met Egypte, zegt de door Hamas geleide regering van de Gazastrook. Een journalist van persbureau AFP meldt de aanvallen in het zuiden van Gaza.
Het Israëlische leger zegt dat het zijn operaties in de zuidelijke Gazastrook heeft "geïntensiveerd". "We moeten de druk opvoeren", zei legerchef Herzl Halevi, die eraan toevoegde dat een groeiend aantal Hamas-strijders is "gedood". Zaterdag kwamen in het gebied vier Israëlische soldaten om het leven.
Aan het begin van zijn grondoffensief vroeg het Israëlische leger de bevolking van de noordelijke Gazastrook om naar het zuiden te gaan. Maar door de intensivering van de gevechten in het zuiden en na een Amerikaans veto bij de Verenigde Naties over een resolutie rond een staakt-het-vuren, groeit de bezorgdheid onder de burgerbevolking in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
2 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
35 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
9 uur geleden