Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel voorziet verbetering in de vraag naar computerchips

Intel voorziet verbetering in de vraag naar computerchips

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipproducent Intel heeft de indruk dat de vraag naar computerchips deze zomer beter is dan afgelopen voorjaar. In zijn voorspelling voor het lopende kwartaal gaat de onderneming, een van de grootste chipbedrijven ter wereld, namelijk uit van omzetgroei ten opzichte van de voorgaande periode.

Het gaat om een teken dat de vraag naar chips voorzichtig aan het verbeteren is. Intel had juist al langer last van een zwakkere vraag naar halfgeleiders voor computers en datacenters vanwege de afkoelende economie. De onderneming denkt dat de omzet in het derde kwartaal mogelijk zal groeien tot 13,9 miljard dollar. Dat is veel beter dan analisten in doorsnee voor mogelijk hadden gehouden en ongeveer 1 miljard dollar meer dan in het tweede kwartaal. Ook Intels prognose voor de winst ligt beduidend hoger dan de voorspellingen van de kenners.

De nieuwe vooruitzichten suggereren dat Intel een omslag heeft gemaakt nadat de zwakke vraag naar pc-chips eerder op de resultaten drukten. De top van het concern had al beloofd dat Intel in de tweede helft van het jaar verbetering zou laten zien, en nu krijgen beleggers daar dus nieuwe aanwijzingen voor. Op de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ging het aandeel donderdag dan ook sterk omhoog. Maar het bedrijf bevindt zich nog steeds in de beginfase van een comebackplan. Veel zal er van afhangen of Intel erin slaagt weer een technologische voorsprong te bemachtigen op het gebied van chiptechnologie.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

2 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

2 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

3 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

3 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

4 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

5 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

7 uur geleden