
Intel verwacht minder omzet door exportverbod aan Huawei
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Intel verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal lager uitvalt door een exportverbod van de Amerikaanse overheid. Dat meldt het concern uit Santa Clara woensdag in een verklaring. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dinsdag op basis van ingewijden dat Intel niet langer chips mag leveren aan het Chinese techconcern Huawei.
Het intrekken van de exportvergunningen heeft volgens de door FT gesproken bronnen gevolgen voor de Amerikaanse verkoop van chips voor gebruik in Huawei-telefoons en -laptops. De exportbeperking geldt ook voor chipproducent Qualcomm. Intel verwacht dat de omzet nu onder de 13 miljard dollar zal uitkomen, omgerekend ruim 12 miljard euro. Dat is nog wel in lijn met de eerder verwachte bandbreedte van tussen de 12,5 miljard en 13,5 miljard dollar.
De verkoop van chips voor pc's leverde Intel in de eerste maanden van dit jaar juist nog flink meer omzet op. Die steeg namelijk met 31 procent op jaarbasis tot 7,5 miljard dollar, op een totale omzet van bijna 13 miljard dollar.
Met name de opbrengsten uit de verkoop van pc's die zijn toegerust op het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) zaten flink in de lift. In het eerste kwartaal wist Intel 5 miljoen AI-pc's die zijn uitgerust met Intels nieuwste generatie processoren te verkopen. Oorspronkelijk ging het bedrijf uit Santa Clara ervan uit 40 miljoen van deze computers te verkopen in 2024, maar Intel voorspelde die verwachting tegen het einde van dit jaar te overtreffen.
Huawei heeft al sinds 2019 te maken met handelsbeperkingen die zijn opgelegd door de Verenigde Staten. De Amerikaanse overheid beticht Huawei ervan via achterdeurtjes in hun technologie spionage mogelijk te maken. Huawei heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoedpartijen en woningcorporaties vertegenwoordigd in Aedes, IVBN, NEPROM, Professioneel Platform Vastgoed.nl en Vastgoed Belang roepen de overheid op het investeringsklimaat op de woningmarkt te verbeteren. Volgens de organisaties is de situatie de afgelopen tijd verslechterd, ondanks eerdere beleidsafspraken zoals de Woontop en de Nationale Prestatieafspraken.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers hebben sinds 1992 te hoge transactiekosten afgedragen aan Visa en Mastercard. Dat stelt Stichting MIFC, die daarom heeft besloten rechtszaken aan te spannen tegen de creditcardmaatschappijen. Het gaat specifiek om betalingen met creditcards die buiten Europa zijn uitgegeven.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Porsche heeft in de eerste helft van dit jaar minder auto's verkocht, mede door een lagere verkoop op de Chinese markt. In de Verenigde Staten groeide de verkoop juist.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport breidt parkeerterrein P3 op de luchthaven fors uit. Er komt een extra parkeergarage met 1125 parkeerplaatsen bij, is in een persbericht naar buiten gebracht.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De wachttijden voor vrachtwagens om goederen te laden of lossen op Schiphol zijn "onacceptabel lang" geworden. Vrachtwagens wachten soms vier tot acht uur voordat ze kunnen lossen, stelt managing director Maarten van As van brancheorganisatie Air Cargo Nederland (ACN). De afhandeling van luchtvracht op Schiphol kampt volgens hem al langer met problemen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De winst van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is in het afgelopen kwartaal flink gedaald. Dit komt mede door een zwakkere vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) door de Amerikaanse exportbeperkingen tegen China. Daarnaast ondervindt Samsung meer concurrentie op de AI-chipmarkt.
3 uur geleden