Intel verwacht minder omzet door exportverbod aan Huawei
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Intel verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal lager uitvalt door een exportverbod van de Amerikaanse overheid. Dat meldt het concern uit Santa Clara woensdag in een verklaring. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dinsdag op basis van ingewijden dat Intel niet langer chips mag leveren aan het Chinese techconcern Huawei.
Het intrekken van de exportvergunningen heeft volgens de door FT gesproken bronnen gevolgen voor de Amerikaanse verkoop van chips voor gebruik in Huawei-telefoons en -laptops. De exportbeperking geldt ook voor chipproducent Qualcomm. Intel verwacht dat de omzet nu onder de 13 miljard dollar zal uitkomen, omgerekend ruim 12 miljard euro. Dat is nog wel in lijn met de eerder verwachte bandbreedte van tussen de 12,5 miljard en 13,5 miljard dollar.
De verkoop van chips voor pc's leverde Intel in de eerste maanden van dit jaar juist nog flink meer omzet op. Die steeg namelijk met 31 procent op jaarbasis tot 7,5 miljard dollar, op een totale omzet van bijna 13 miljard dollar.
Met name de opbrengsten uit de verkoop van pc's die zijn toegerust op het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) zaten flink in de lift. In het eerste kwartaal wist Intel 5 miljoen AI-pc's die zijn uitgerust met Intels nieuwste generatie processoren te verkopen. Oorspronkelijk ging het bedrijf uit Santa Clara ervan uit 40 miljoen van deze computers te verkopen in 2024, maar Intel voorspelde die verwachting tegen het einde van dit jaar te overtreffen.
Huawei heeft al sinds 2019 te maken met handelsbeperkingen die zijn opgelegd door de Verenigde Staten. De Amerikaanse overheid beticht Huawei ervan via achterdeurtjes in hun technologie spionage mogelijk te maken. Huawei heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met twee leerlingen ontucht hebben gepleegd. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoers van SpaceX, het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, ging dinsdag bij opening van de beurshandel in New York verder omlaag. Maandag verloor het aandeel al meer dan 16 procent. Met die koersdaling ging ongeveer 400 miljard dollar aan beurswaarde van SpaceX verloren.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alle grote AI-bedrijven zouden de volledige milieu-impact van hun systemen moeten meten en openbaar moeten maken. Daartoe roept Antonio Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, op. Hij zegt dat het tijd is om de impact van AI op het klimaat in kaart te brengen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geleden