Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel verwacht dat verkoop komende jaren zal toenemen

Intel verwacht dat verkoop komende jaren zal toenemen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipmaker Intel verwacht dat zijn omzet dit jaar met bijna 2 procent zal stijgen. In de daaropvolgende jaren moet de verkoop sneller toenemen. Dat maakte Intel bekend tijdens een aandeelhoudersbijeenkomst in San Francisco.

Analisten zijn wat minder optimistisch dan Intel. Zij verwachten dat de omzet in 2022 met 1 procent stijgt. Intel heeft tot nu toe moeite gehad om te profiteren van de grote vraag naar chips. Die behoefte is aangewakkerd door het thuiswerken tijdens de coronapandemie en de stijgende populariteit van slimme apparaten, die ook chips nodig hebben.

De omzet van de wereldwijde chipindustrie groeide vorig jaar met ruim een kwart naar 556 miljard dollar (489 miljard euro). De opbrengsten van Intel stegen slechts met 1 procent. Rivalen als AMD en Nvidia wisten wel te profiteren.

Intel-baas Pat Gelsinger wil onder andere een nieuwe chipfabriek openen in Ohio. Daarmee is zeker 20 miljard dollar gemoeid. Ook wil Gelsinger meer chipproductie in Europa. Eerder deze week maakte Intel nog bekend de Israëlische branchegenoot Tower Semiconductor over te nemen voor 5,4 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

42 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

2 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

4 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

5 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

15 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

15 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

16 uur geleden