Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel stijgt op Wall Street na miljardensteun van overheid

Intel stijgt op Wall Street na miljardensteun van overheid

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten het nieuws dat de chipproducent bijna 20 miljard dollar aan subsidies en leningen krijgt van de Amerikaanse overheid. Met die steun wil de regering de chipproductie in eigen land stimuleren en minder afhankelijk worden van chips uit China en Taiwan. De minister van Handel Gina Raimondo noemde het een van de grootste investeringen ooit in de Amerikaanse halfgeleidersector. Het aandeel Intel steeg 1,6 procent.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de winstbeurt een dag eerder. Beleggers wachten vooral op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 38.988 punten. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 5175 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.194 punten.

Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente opnieuw onveranderd zal laten. Wel wordt gehoopt dat de Fed mogelijk in juni begint met het verlagen van de leenkosten. Beleggers zullen dan ook scherp letten op wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over eventuele toekomstige rentestappen en de verwachtingen van andere beleidsmakers bij de centralebankenkoepel.

Boeing en Alphabet

Boeing daalde 0,2 procent. De geplaagde vliegtuigbouwer waarschuwde voor financiële tegenvallers als gevolg van veiligheidsonderzoeken van de autoriteiten en een tragere productie van zijn 737 MAX-toestellen. Boeing ligt sinds januari onder vuur, mede nadat een deurpaneel van een 737 MAX 9 tijdens een vlucht loskwam.

Alphabet steeg 1 procent, ondanks een boete van 250 miljoen euro van de Franse concurrentiewaakhond voor het moederbedrijf van Google. Google had afspraken moeten maken met nieuwsmedia in Frankrijk over het plaatsen van nieuws op zijn eigen platform. Maar het techconcern had dat niet gedaan.

Nvidia en euro

Nvidia won 0,7 procent. Het chipbedrijf won een dag eerder ruim 1 procent na de presentatie van zijn nieuwste chip op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De nieuwe chip moet AI-processen vele malen sneller kunnen verwerken dan zijn voorganger.

De euro was 1,0840 dollar waard, tegen 1,0863 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 82,00 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 86,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

10 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

10 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

13 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

14 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

15 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

16 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

17 uur geleden