Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel stijgt op afwachtend Wall Street na investering SoftBank

Intel stijgt op afwachtend Wall Street na investering SoftBank

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging van de Japanse techinvesteerder SoftBank om 2 miljard dollar te steken in de Amerikaanse chipfabrikant, die een grote reorganisatie doorvoert. Intel was ooit dominant in de chipsector, maar loopt nu achter op de concurrentie met de ontwikkeling van AI-chips. Het aandeel Intel werd 7,7 procent hoger gezet. Vorige week ging Intel ook al flink omhoog door berichten dat de Amerikaanse overheid overweegt een belang van ongeveer 10 procent te nemen in het bedrijf.

De algehele stemming op Wall Street was afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar de jaarlijkse conferentie van de Amerikaanse Federal Reserve, die vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 44.917 punten. De breder samengestelde S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 6442 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 21.560 punten.

Fed-voorzitter Jerome Powell houdt later deze week een toespraak in Jackson Hole, waarin hij mogelijk meer duidelijkheid geeft over de economische vooruitzichten en het rentebeleid van de centrale bank. De verwachting dat de Fed in september begint met het verlagen van de rente zorgde in de afgelopen tijd voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

Belastingverlaging en begrotingswet

Kredietbeoordelaar S&P Global zorgde daarnaast voor opluchting door de kredietrating van AA+ voor de Verenigde Staten te bevestigen. Volgens het bureau zullen de inkomsten uit de heffingen van Trump de financiële klap compenseren die het gevolg is van zijn recente belastingverlaging en begrotingswet.

Home Depot won 2,9 procent. De grootste doe-het-zelfketen ter wereld zag de vergelijkbare omzet in het tweede kwartaal met slechts 1 procent groeien. Dat was minder dan verwacht. Ook de winst viel tegen. Door de hoge rente stellen veel Amerikanen de aankoop van een nieuw huis en grote verbouwingen waarvoor financiering nodig is uit. Ook de heffingen van Trump en de economische onzekerheid zorgen voor terughoudendheid bij consumenten. Home Depot handhaafde wel de verwachtingen voor het hele jaar. Branchegenoot Lowe's, die woensdag met cijfers komt, werd 1,9 procent meer waard.

Palo Alto Networks maakte een koerssprong van 7 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal en het nieuwe boekjaar vielen hoger uit dan voorzien.

Meer uit Financieel

Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

8 minuten geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

43 minuten geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

1 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

2 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Week na bankroet Van Lier weer online met webshop

DEN HAAG (ANP) - Een webshop voor het Nederlandse schoenenmerk Van Lier is weer in de lucht, krap een week na het faillissement van een deel van het bedrijf. Het gaat om de site Vanlier1815.com, die expliciet verwijst naar de geschiedenis van het in 1815 opgerichte familiebedrijf dat bekend werd met nette leren herenschoenen.

4 uur geleden
Beurs Amsterdam stijgt verder na hoopvol overleg over Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam gingen dinsdag verder omhoog, na de koerswinsten van maandag. Beleggers haalden opgelucht adem na het overleg tussen president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zeven Europese leiders om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. De betrokkenen spraken na afloop van een "productief" gesprek en Trump verklaarde voorbereidingen te treffen voor een ontmoeting tussen Zelensky en de Russische president Vladimir Poetin.

4 uur geleden