Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel schiet omhoog op terughoudend Wall Street

Intel schiet omhoog op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenmarkten deden het dinsdag voorzichtig aan, nadat de beursgraadmeters de afgelopen weken naar recordhoogtes waren gestegen. Zorgen over inflatie, Amerikaanse importheffingen en geopolitieke spanningen drukten de stemming. Beurshandelaren maken zich ook zorgen over de verslechterende winstverwachtingen van bedrijven in de VS. Toch wisten de beurzen in het laatste handelsuur de verliezen van eerder op de dag weg te werken en nipt hoger af te sluiten.

De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 44.556,34 punten. De S&P 500-index stond bij het slot 0,2 procent hoger op 6129,58 punten en techbeurs Nasdaq ging een kleine 0,1 procent omhoog tot 20.041,26 punten. De Amerikaanse beurzen waren maandag gesloten vanwege Presidents' Day. De Nasdaq kende vorige week met een winst van 2,6 procent de beste week van dit jaar.

Chipfabrikant Intel behoorde tot de grote winnaars met een koerssprong van 16 procent. Beleggers doken op het aandeel na mediaberichten dat branchegenoten Broadcom en TSMC afzonderlijk interesse zouden hebben in onderdelen van Intel. Zo meldde zakenkrant The Wall Street Journal dat het Amerikaanse Broadcom (min 1,9 procent) overweegt een bod te doen op de chipontwerpdivisie en marketingactiviteiten van Intel. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat het Taiwanese TSMC, op verzoek van de Amerikaanse regering, gesprekken zou voeren over een meerderheidsbelang in de chipfabrieken van Intel.

Rentevergadering Federal Reserve

Beleggers kijken uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve, die woensdag naar buiten komen. De Amerikaanse centrale bank hield de rente vorige maand onveranderd en Fed-voorzitter Jerome Powell herhaalde onlangs geen haast te hebben met het verder verlagen van de rente.

Constellation Brands steeg 4 procent. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beursmiljardair Warren Buffett, heeft een belang genomen in de drankenproducent.

Socialemediabedrijf Trump

Trump Media & Technology Group verloor 3,8 procent. Het socialemediabedrijf van president Trump zag de omzet vorig jaar dalen en dook dieper in de rode cijfers. Het bedrijf, waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, wijt de slechte cijfers aan juridische kosten door obstakels bij de beurstoezichthouder SEC onder de regering-Biden.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

7 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

9 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

9 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

11 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

12 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

14 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

14 uur geleden