Intel hard omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters kwamen woensdag nauwelijks in beweging, vooral door aanhoudende zorgen bij beleggers over het rentebeleid van de Federal Reserve. Intel kreeg een koersverlies te verwerken van 8,2 procent. De chipproductietak van het concern leed vorig jaar een operationeel verlies van 7 miljard dollar, wat groter is dan een jaar eerder. Intel heeft bij die activiteiten te maken met hoge kosten en sterke concurrentie van met name het Taiwanese TSMC.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 39.127,14 punten. Daarmee is de toonaangevende index voor de derde handelsdag op rij met verlies gesloten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,1 procent op 5211,49 punten en de techbeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 16.277,46 punten.
Op de financiële markten is twijfel ontstaan over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoe vaak de rente dit jaar verlaagd zou moeten worden. Die twijfels werden woensdag versterkt door Jerome Powell, voorzitter van de Fed. Hij zei in een toespraak dat beleidsmakers meer vertrouwen moeten hebben dat de inflatie naar het streefcijfer van 2 procent daalt om de rente te kunnen verlagen. Toch verwacht hij nog wel dat de rente dit jaar omlaaggaat.
Renteverlaging
Een andere Fed-bestuurder, Raphael Bostic, zei eerder op de dag dat hij slechts één renteverlaging verwacht dit jaar, waarschijnlijk ergens in het vierde kwartaal. Een lagere rente is over het algemeen gunstig voor de waardering van aandelen. Door speculaties dat dit jaar meerdere renteverlagingen zullen plaatsvinden, gingen de aandelenkoersen de afgelopen maanden hard omhoog.
Tesla wist het verlies van eerder op de dag om te buigen in een winst van 1,1 procent. Een dag eerder werd het aandeel bijna 5 procent in het rood gezet. Dat kwam door tegenvallende cijfers. De leveringen van elektrische auto's aan klanten waren in het eerste kwartaal veel lager dan in de voorgaande periode. Dat kwam door een afgenomen vraag en felle concurrentie van vooral Chinese fabrikanten.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
8 uur geleden