Intel hard omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters kwamen woensdag nauwelijks in beweging, vooral door aanhoudende zorgen bij beleggers over het rentebeleid van de Federal Reserve. Intel kreeg een koersverlies te verwerken van 8,2 procent. De chipproductietak van het concern leed vorig jaar een operationeel verlies van 7 miljard dollar, wat groter is dan een jaar eerder. Intel heeft bij die activiteiten te maken met hoge kosten en sterke concurrentie van met name het Taiwanese TSMC.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 39.127,14 punten. Daarmee is de toonaangevende index voor de derde handelsdag op rij met verlies gesloten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,1 procent op 5211,49 punten en de techbeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 16.277,46 punten.
Op de financiële markten is twijfel ontstaan over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoe vaak de rente dit jaar verlaagd zou moeten worden. Die twijfels werden woensdag versterkt door Jerome Powell, voorzitter van de Fed. Hij zei in een toespraak dat beleidsmakers meer vertrouwen moeten hebben dat de inflatie naar het streefcijfer van 2 procent daalt om de rente te kunnen verlagen. Toch verwacht hij nog wel dat de rente dit jaar omlaaggaat.
Renteverlaging
Een andere Fed-bestuurder, Raphael Bostic, zei eerder op de dag dat hij slechts één renteverlaging verwacht dit jaar, waarschijnlijk ergens in het vierde kwartaal. Een lagere rente is over het algemeen gunstig voor de waardering van aandelen. Door speculaties dat dit jaar meerdere renteverlagingen zullen plaatsvinden, gingen de aandelenkoersen de afgelopen maanden hard omhoog.
Tesla wist het verlies van eerder op de dag om te buigen in een winst van 1,1 procent. Een dag eerder werd het aandeel bijna 5 procent in het rood gezet. Dat kwam door tegenvallende cijfers. De leveringen van elektrische auto's aan klanten waren in het eerste kwartaal veel lager dan in de voorgaande periode. Dat kwam door een afgenomen vraag en felle concurrentie van vooral Chinese fabrikanten.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
11 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
4 uur geleden