Intel hard omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters kwamen woensdag nauwelijks in beweging, vooral door aanhoudende zorgen bij beleggers over het rentebeleid van de Federal Reserve. Intel kreeg een koersverlies te verwerken van 8,2 procent. De chipproductietak van het concern leed vorig jaar een operationeel verlies van 7 miljard dollar, wat groter is dan een jaar eerder. Intel heeft bij die activiteiten te maken met hoge kosten en sterke concurrentie van met name het Taiwanese TSMC.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 39.127,14 punten. Daarmee is de toonaangevende index voor de derde handelsdag op rij met verlies gesloten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,1 procent op 5211,49 punten en de techbeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 16.277,46 punten.
Op de financiële markten is twijfel ontstaan over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoe vaak de rente dit jaar verlaagd zou moeten worden. Die twijfels werden woensdag versterkt door Jerome Powell, voorzitter van de Fed. Hij zei in een toespraak dat beleidsmakers meer vertrouwen moeten hebben dat de inflatie naar het streefcijfer van 2 procent daalt om de rente te kunnen verlagen. Toch verwacht hij nog wel dat de rente dit jaar omlaaggaat.
Renteverlaging
Een andere Fed-bestuurder, Raphael Bostic, zei eerder op de dag dat hij slechts één renteverlaging verwacht dit jaar, waarschijnlijk ergens in het vierde kwartaal. Een lagere rente is over het algemeen gunstig voor de waardering van aandelen. Door speculaties dat dit jaar meerdere renteverlagingen zullen plaatsvinden, gingen de aandelenkoersen de afgelopen maanden hard omhoog.
Tesla wist het verlies van eerder op de dag om te buigen in een winst van 1,1 procent. Een dag eerder werd het aandeel bijna 5 procent in het rood gezet. Dat kwam door tegenvallende cijfers. De leveringen van elektrische auto's aan klanten waren in het eerste kwartaal veel lager dan in de voorgaande periode. Dat kwam door een afgenomen vraag en felle concurrentie van vooral Chinese fabrikanten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
10 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geleden