Intel hard omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters kwamen woensdag nauwelijks in beweging, vooral door aanhoudende zorgen bij beleggers over het rentebeleid van de Federal Reserve. Intel kreeg een koersverlies te verwerken van 8,2 procent. De chipproductietak van het concern leed vorig jaar een operationeel verlies van 7 miljard dollar, wat groter is dan een jaar eerder. Intel heeft bij die activiteiten te maken met hoge kosten en sterke concurrentie van met name het Taiwanese TSMC.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 39.127,14 punten. Daarmee is de toonaangevende index voor de derde handelsdag op rij met verlies gesloten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,1 procent op 5211,49 punten en de techbeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 16.277,46 punten.
Op de financiële markten is twijfel ontstaan over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoe vaak de rente dit jaar verlaagd zou moeten worden. Die twijfels werden woensdag versterkt door Jerome Powell, voorzitter van de Fed. Hij zei in een toespraak dat beleidsmakers meer vertrouwen moeten hebben dat de inflatie naar het streefcijfer van 2 procent daalt om de rente te kunnen verlagen. Toch verwacht hij nog wel dat de rente dit jaar omlaaggaat.
Renteverlaging
Een andere Fed-bestuurder, Raphael Bostic, zei eerder op de dag dat hij slechts één renteverlaging verwacht dit jaar, waarschijnlijk ergens in het vierde kwartaal. Een lagere rente is over het algemeen gunstig voor de waardering van aandelen. Door speculaties dat dit jaar meerdere renteverlagingen zullen plaatsvinden, gingen de aandelenkoersen de afgelopen maanden hard omhoog.
Tesla wist het verlies van eerder op de dag om te buigen in een winst van 1,1 procent. Een dag eerder werd het aandeel bijna 5 procent in het rood gezet. Dat kwam door tegenvallende cijfers. De leveringen van elektrische auto's aan klanten waren in het eerste kwartaal veel lager dan in de voorgaande periode. Dat kwam door een afgenomen vraag en felle concurrentie van vooral Chinese fabrikanten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Winkeliers in Frankrijk zetten zich schrap voor een derde weekend vol onrust. De afgelopen weekenden mondden protesten in meerdere Franse steden uit in geweld en plunderingen van winkels. De schade en de gemiste inkomsten tot nu toe worden geschat op ongeveer 1,8 miljard euro.
48 minuten geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.
1 uur geleden