Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel en IBM drukken op beurskoersen Wall Street

Intel en IBM drukken op beurskoersen Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag wisselend gesloten. de Dow-Jonesindex en de S&P 500 daalden door de druk van zwaargewichten als IBM en Intel die beide verloren. Techbeurs Nasdaq hield nog wel een klein plusje over aan de vrijdaghandel.

Technologiebedrijf IBM werd door beleggers in de uitverkoop gedaan na een kwartaalupdate. De omzetval in het slotkwartaal van vorig jaar was dieper dan waar beleggers rekening mee hielden en het aandeel verloor bijna 10 procent.

Ook Intel ging omlaag. De chipmaker kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers door de vraag naar chips voor computers en datacenters als gevolg van veel meer thuiswerken. Ook de uitrol van 5G-netwerken deed het bedrijf goed. Waar alom verwacht werd dat Intel een groot deel van de productie zou uitbesteden en zo kosten zou besparen, leek de nieuwe topman Pat Gelsinger een groot deel van de productie zelf te willen blijven doen. Intel werd 9,3 procent lager gezet.

Microsoft

Tegenover de twee grote dalers stonden plussen bij techreuzen als Microsoft (plus 0,4 procent), Apple (plus 1,6 procent) en Facebook (plus 0,6 procent). Oliefondsen deden het slecht vanwege de verwachtingen dat corona het herstel van de economie in de Verenigde Staten en Europa langer zal doen duren. ExxonMobil en Chevron daalden tot 1,4 procent.

De leidende Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,6 procent op 30.996,98 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 3841,47 punten. Techbeurs Nasdaq dikte 0,1 procent aan tot 13.543,06 punten.

Schlumberger

Oliedienstverlener Schlumberger overlegde betere kwartaalcijfers dan verwacht en won 1 procent aan waarde. Aandelen in lege beurshuls Climate Change Crisis Real Impact I Acquisition Corporation maakten een koerssprong van ruim 66 procent nadat dat fonds een deal met maker van laadpalen EVgo had bekendgemaakt. Dat bedrijf gaat naar de beurs door samen te gaan met het beursfonds dat speciaal voor de overname van een ander bedrijf was opgericht.

De euro was 1,2169 dollar waard tegen 1,2177 dollar bij de slotbel in Europa. Amerikaanse olie werd 2 procent minder waard en verruilde voor 52,06 dollar per vat van eigenaar. Brent-olie werd 1,6 procent goedkoper op 55,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

8 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

10 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

10 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

12 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

13 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

13 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

15 uur geleden