Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel en IBM drukken op beurskoersen Wall Street

Intel en IBM drukken op beurskoersen Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag wisselend gesloten. de Dow-Jonesindex en de S&P 500 daalden door de druk van zwaargewichten als IBM en Intel die beide verloren. Techbeurs Nasdaq hield nog wel een klein plusje over aan de vrijdaghandel.

Technologiebedrijf IBM werd door beleggers in de uitverkoop gedaan na een kwartaalupdate. De omzetval in het slotkwartaal van vorig jaar was dieper dan waar beleggers rekening mee hielden en het aandeel verloor bijna 10 procent.

Ook Intel ging omlaag. De chipmaker kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers door de vraag naar chips voor computers en datacenters als gevolg van veel meer thuiswerken. Ook de uitrol van 5G-netwerken deed het bedrijf goed. Waar alom verwacht werd dat Intel een groot deel van de productie zou uitbesteden en zo kosten zou besparen, leek de nieuwe topman Pat Gelsinger een groot deel van de productie zelf te willen blijven doen. Intel werd 9,3 procent lager gezet.

Microsoft

Tegenover de twee grote dalers stonden plussen bij techreuzen als Microsoft (plus 0,4 procent), Apple (plus 1,6 procent) en Facebook (plus 0,6 procent). Oliefondsen deden het slecht vanwege de verwachtingen dat corona het herstel van de economie in de Verenigde Staten en Europa langer zal doen duren. ExxonMobil en Chevron daalden tot 1,4 procent.

De leidende Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,6 procent op 30.996,98 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 3841,47 punten. Techbeurs Nasdaq dikte 0,1 procent aan tot 13.543,06 punten.

Schlumberger

Oliedienstverlener Schlumberger overlegde betere kwartaalcijfers dan verwacht en won 1 procent aan waarde. Aandelen in lege beurshuls Climate Change Crisis Real Impact I Acquisition Corporation maakten een koerssprong van ruim 66 procent nadat dat fonds een deal met maker van laadpalen EVgo had bekendgemaakt. Dat bedrijf gaat naar de beurs door samen te gaan met het beursfonds dat speciaal voor de overname van een ander bedrijf was opgericht.

De euro was 1,2169 dollar waard tegen 1,2177 dollar bij de slotbel in Europa. Amerikaanse olie werd 2 procent minder waard en verruilde voor 52,06 dollar per vat van eigenaar. Brent-olie werd 1,6 procent goedkoper op 55,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Grote fondsen in nieuw stelsel voorzien kleine pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.

7 uur geleden
Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

8 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

9 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

10 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

12 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

13 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

13 uur geleden