Intel en IBM drukken op beurskoersen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag wisselend gesloten. de Dow-Jonesindex en de S&P 500 daalden door de druk van zwaargewichten als IBM en Intel die beide verloren. Techbeurs Nasdaq hield nog wel een klein plusje over aan de vrijdaghandel.
Technologiebedrijf IBM werd door beleggers in de uitverkoop gedaan na een kwartaalupdate. De omzetval in het slotkwartaal van vorig jaar was dieper dan waar beleggers rekening mee hielden en het aandeel verloor bijna 10 procent.
Ook Intel ging omlaag. De chipmaker kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers door de vraag naar chips voor computers en datacenters als gevolg van veel meer thuiswerken. Ook de uitrol van 5G-netwerken deed het bedrijf goed. Waar alom verwacht werd dat Intel een groot deel van de productie zou uitbesteden en zo kosten zou besparen, leek de nieuwe topman Pat Gelsinger een groot deel van de productie zelf te willen blijven doen. Intel werd 9,3 procent lager gezet.
Microsoft
Tegenover de twee grote dalers stonden plussen bij techreuzen als Microsoft (plus 0,4 procent), Apple (plus 1,6 procent) en Facebook (plus 0,6 procent). Oliefondsen deden het slecht vanwege de verwachtingen dat corona het herstel van de economie in de Verenigde Staten en Europa langer zal doen duren. ExxonMobil en Chevron daalden tot 1,4 procent.
De leidende Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,6 procent op 30.996,98 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 3841,47 punten. Techbeurs Nasdaq dikte 0,1 procent aan tot 13.543,06 punten.
Schlumberger
Oliedienstverlener Schlumberger overlegde betere kwartaalcijfers dan verwacht en won 1 procent aan waarde. Aandelen in lege beurshuls Climate Change Crisis Real Impact I Acquisition Corporation maakten een koerssprong van ruim 66 procent nadat dat fonds een deal met maker van laadpalen EVgo had bekendgemaakt. Dat bedrijf gaat naar de beurs door samen te gaan met het beursfonds dat speciaal voor de overname van een ander bedrijf was opgericht.
De euro was 1,2169 dollar waard tegen 1,2177 dollar bij de slotbel in Europa. Amerikaanse olie werd 2 procent minder waard en verruilde voor 52,06 dollar per vat van eigenaar. Brent-olie werd 1,6 procent goedkoper op 55,19 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.
29 minuten geledenALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandag hebben met de EU-handelsministers in Brussel, is een soort politieke "graadmeter voor de verhoudingen tussen de EU en de VS". Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de vergadering met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.
5 uur geleden