Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intel daalt op Wall Street na verwijdering uit Dow-Jonesindex

Intel daalt op Wall Street na verwijdering uit Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat de chipproducent deze week uit de Dow-Jonesindex verdwijnt. Het aandeel maakt voor aanvang van de handel op vrijdag 8 november plaats voor Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld. Het besluit is een nieuwe tegenslag voor Intel, dat 25-jaar deel uitmaakte van de index van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven in de VS. Het aandeel zakte 2,2 procent, terwijl Nvidia 1,2 procent wist te winnen.

Intel was ooit dominant in de chipsector, maar de afgelopen jaren hebben concurrenten marktaandeel weggekaapt. Het aandeel is dit jaar al met 54 procent gedaald en is daarmee het slechtst presterende bedrijf in de Dow. Om het tij te keren maakte Intel afgelopen zomer bekend duizenden banen te schrappen om miljarden aan kosten te besparen. Afgelopen vrijdag steeg Intel nog bijna 8 procent, dankzij een positief kwartaalbericht. Dat gaf beleggers hoop dat het herstelplan van het bedrijf werkt.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers lijken weinig risico te nemen voorafgaand aan de Amerikaanse presidentsverkiezingen, die dinsdag worden gehouden. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie lager op 42.030 punten. De breder samengestelde S&P 500-index stond eveneens nipt in het rood, op 5729 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 18.176 punten.

Dow Inc. en Apple

Naast Intel verdwijnt ook chemieconcern Dow Inc. uit de Amerikaanse hoofdindex. Dat aandeel verloor 1,1 procent. Verffabrikant Sherwin-Williams (plus 5,4 procent) neemt de plaats van Dow over.

Apple zakte 1 procent. De Amerikaanse belegger Warren Buffett heeft zijn belang in de iPhone-maker verder verkleind. Mede door de verkoop van Apple-aandelen is de kas van zijn investeringsbedrijf Berkshire Hathaway aangedikt tot een recordomvang van omgerekend bijna 300 miljard euro. Het aandeel Berkshire leverde 2,2 procent in.

Boeing

Boeing werd 1 procent minder waard. De medewerkers stemmen maandag over het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant, waarmee mogelijk een einde komt aan de wekenlange staking bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle.

Meer uit Financieel

Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

15 minuten geleden
Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

1 uur geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

1 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW pleit voor breed sociaal akkoord

ROTTERDAM (ANP) - Een groot sociaal akkoord staat bovenaan de lijst met wensen van voorzitter van VNO-NCW Coen van Oostrom. Dat zei hij na het Miljoenenontbijt in Rotterdam. Daarvoor kijkt de voorzitter van de ondernemersvereniging naar de vakbonden. Van Oostrom sprak opnieuw de hoop uit dat de bonden snel aan tafel komen om te praten over sociale zekerheid.

1 uur geleden
Saudi-Arabië wil meer olie exporteren via Straat van Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert de directe verkoop op van ruwe olie die zich net buiten de Straat van Hormuz bevindt. De stap volgt op de sluiting van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding van het koninkrijk na een aanval met drones.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet in de race om AI blijven

STRAATSBURG (ANP) - Europa moet zijn best blijven doen "om in de race te blijven" als het aankomt op AI en niet achterblijven bij de Verenigde Staten en China. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse speech, de State of the Union, in het Europees Parlement.

2 uur geleden
Rechter wijst bezwaar tegen import Israëlische producten af

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft het Israël Producten Centrum (IPC) in het ongelijk gesteld in zijn poging het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden van tafel te krijgen. De Nederlandse importeur van Israëlische producten spande vorige maand een kort geding aan tegen de Staat om het verbod, dat op 22 september ingaat, tegen te houden.

2 uur geleden