Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Integriteitscommissie vermoedt medische hulp in dopingzaken Kenia

Integriteitscommissie vermoedt medische hulp in dopingzaken Kenia

MONACO (ANP) - De integriteitscommissie van de atletiek vermoedt dat er in Kenia sprake is van een medisch systeem dat atleten helpt om dopingovertredingen te verdoezelen. Dat heeft de Athletics Integrity Unit geconcludeerd na onderzoek van twee dopingzaken in Kenia, die opvallende overeenkomsten hebben. Het gaat om de zaken van de atleten Eglay Nafuna Nalyanya en Betty Wilson Lempus die dit jaar werden geschorst voor respectievelijk acht en vijf jaar.

De commissie constateerde bij de behandeling van de bewijsvoering van Nalyanya over haar positieve uitslagen een vergelijkbaar patroon als in de eerdere zaak van Lempus. Beide atleten hadden de AIU verteld dat ze injecties hadden ontvangen in hetzelfde Keniaanse ziekenhuis en overlegden daarvoor medische documenten. Het AIU ontdekte in samenwerking met het antidopingbureau van Kenia dat die documenten vervalst waren en dat de opgevoerde artsen niet bestonden.

"De manier van werken in beide gevallen kent opvallende gelijkenissen", stelde de disciplinaire commissie. "Het ziet ernaar uit dat elite-atleten uit Kenia worden geholpen door een of meerdere personen, onder wie iemand met de noodzakelijke medische kennis om zo criminele activiteiten uit te voeren zoals fraude tegenover het AIU. Dit blijft niet beperkt tot een individueel geval en er zijn bewijzen voor een patroon. We roepen de AIU op alle mogelijke stappen te ondernemen om te onderzoeken hoe dit gebeurt."

Voorzitter David Howman van de AIU benadrukte nog eens dat hij samenwerken met de autoriteiten in Kenia om het dopinggebruik in de Keniaanse atletiek terug te dringen. "Het is duidelijk dat doping in Kenia steeds beter georganiseerd is en deze zaken onderstrepen het feit dat medisch-geschoold personeel erbij betrokken is. Dit is een serieuze bedreiging voor onze sport. We zijn ons bewust van de omvang van deze uitdaging en zullen ons uiterste best doen om de bron van dit dopingsysteem te vinden."

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters winnen Women's Series-toernooi in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben in de Women's Series het toernooi van Tokio gewonnen. Het is de derde zege van het seizoen voor Nederland. In de finale werd in de nacht van zaterdag op zondag het Japanse team Mitsubishi Electric met 21-16 verslagen. Ilse Kuijt werd verkozen tot beste speelster (MVP) van het toernooi, ze maakte vier tweepunters in de finale.

2 uur geleden
Turner Grünberg wint laatste kwalificatie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).

16 uur geleden
Wiebes net als in 2022 in gele trui na winst eerste Touretappe

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.

19 uur geleden
Wiebes wint openingsetappe en pakt geel in Tour de France Femmes

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.

19 uur geleden
Belg Evenepoel wint Clásica San Sebastián voor de vierde keer

SAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.

20 uur geleden
Tour de France Femmes van start gegaan in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - De Tour de France Femmes is zaterdag in het Zwitserse Lausanne van start gegaan. Het is de vijfde editie van de Tour bij de vrouwen in de moderne uitvoering. De vier voorgaande edities kenden twee keer een Nederlandse winnaar: Annemiek van Vleuten (2022) en Demi Vollering (2023).

23 uur geleden
Drie op een rij voor Van Aert in Ronde van Denemarken

VEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.

1 dag geleden