Integriteitscommissie vermoedt medische hulp in dopingzaken Kenia
MONACO (ANP) - De integriteitscommissie van de atletiek vermoedt dat er in Kenia sprake is van een medisch systeem dat atleten helpt om dopingovertredingen te verdoezelen. Dat heeft de Athletics Integrity Unit geconcludeerd na onderzoek van twee dopingzaken in Kenia, die opvallende overeenkomsten hebben. Het gaat om de zaken van de atleten Eglay Nafuna Nalyanya en Betty Wilson Lempus die dit jaar werden geschorst voor respectievelijk acht en vijf jaar.
De commissie constateerde bij de behandeling van de bewijsvoering van Nalyanya over haar positieve uitslagen een vergelijkbaar patroon als in de eerdere zaak van Lempus. Beide atleten hadden de AIU verteld dat ze injecties hadden ontvangen in hetzelfde Keniaanse ziekenhuis en overlegden daarvoor medische documenten. Het AIU ontdekte in samenwerking met het antidopingbureau van Kenia dat die documenten vervalst waren en dat de opgevoerde artsen niet bestonden.
"De manier van werken in beide gevallen kent opvallende gelijkenissen", stelde de disciplinaire commissie. "Het ziet ernaar uit dat elite-atleten uit Kenia worden geholpen door een of meerdere personen, onder wie iemand met de noodzakelijke medische kennis om zo criminele activiteiten uit te voeren zoals fraude tegenover het AIU. Dit blijft niet beperkt tot een individueel geval en er zijn bewijzen voor een patroon. We roepen de AIU op alle mogelijke stappen te ondernemen om te onderzoeken hoe dit gebeurt."
Voorzitter David Howman van de AIU benadrukte nog eens dat hij samenwerken met de autoriteiten in Kenia om het dopinggebruik in de Keniaanse atletiek terug te dringen. "Het is duidelijk dat doping in Kenia steeds beter georganiseerd is en deze zaken onderstrepen het feit dat medisch-geschoold personeel erbij betrokken is. Dit is een serieuze bedreiging voor onze sport. We zijn ons bewust van de omvang van deze uitdaging en zullen ons uiterste best doen om de bron van dit dopingsysteem te vinden."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
11 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
20 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden