Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Insulineverdachte ontkent en zwijgt opnieuw

Insulineverdachte ontkent en zwijgt opnieuw

ROTTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van vier moorden met insuline en meerdere pogingen daartoe in vier verzorgingshuizen, heeft op de tweede dag van zijn proces een paar keer kort gezegd dat hij "er niets mee te maken heeft". Daarna beriep hij zich snel weer op zijn zwijgrecht en liet zich niet meer verleiden om antwoord te geven op vragen van de rechtbank in Rotterdam. De 23-jarige leerling-verpleger stortte in toen de aanklagers foto's van twee slachtoffers lieten zien.

De foto's werden op zijn tafeltje gelegd maar A. wilde er niet naar kijken. Toen de griffier ze naar zijn blikveld verschoof, ontweek hij ze opnieuw door zijn hoofd weg te draaien. Daarna draaide A. de foto's om en barstte in snikken uit. De rechters probeerden contact met hem te krijgen, maar hij reageerde niet. "Rahiied, waarom wil je niet naar de foto's kijken? Waarom draai je de foto's om?" A. draaide iedere keer zijn hoofd weg, wilde niemand aankijken en wreef snikkend over zijn ogen. Daarop onderbrak de rechtbank de zitting.

De rechters hielden hem dinsdag vijf zaken voor waarin Rahiied A. wordt verdacht van het injecteren van insuline aan enkele bewoners van zorginstelling De Wetering in Rotterdam en De Riederborgh in Ridderkerk. Het medicijn kan bij mensen die geen diabetes hebben dodelijk zijn.

Elf slachtoffers

De elf slachtoffers - veelal demente, bejaarde vrouwen - waarvoor A. wordt vervolgd, werden van het ene op het andere moment ernstig onwel door een zeer verlaagde bloedsuiker. Vier van hen overleden kort daarna, ook omdat de behandelaars niet wisten wat de betrokkenen mankeerden en dachten dat het door andere kwalen of de ouderdom kwam. Soms werd daarom niet of te weinig behandeld. Zeven mensen overleefden het ternauwernood. Onder hen de enige man van de elf betrokkenen.

De families en nabestaanden van de slachtoffers zijn teleurgesteld dat A. niets loslaat. Ze willen weten wat zijn beweegredenen waren.

Saai

Maandag zei A. nog minder. Uit politieverhoren en psychiatrische onderzoeken bleek dat hij wel heeft toegegeven dat hij drie vrouwen insuline inspoot. Bij zeker twee van hen staat dat op camerabeeld. Ook had hij dokter willen worden en gedroeg hij zich graag zo. Collega's hebben gezegd dat hij het saai vond en "kickte op actie".

Het proces gaat donderdag verder.

Meer uit Binnenland

Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

1 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

2 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

3 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

3 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

3 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

3 uur geleden
Verdachte misbruikzaak oppaskinderen: walgelijke en laffe daad

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.

6 uur geleden