Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Insulineverdachte ontkent en zwijgt opnieuw

Insulineverdachte ontkent en zwijgt opnieuw

ROTTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van vier moorden met insuline en meerdere pogingen daartoe in vier verzorgingshuizen, heeft op de tweede dag van zijn proces een paar keer kort gezegd dat hij "er niets mee te maken heeft". Daarna beriep hij zich snel weer op zijn zwijgrecht en liet zich niet meer verleiden om antwoord te geven op vragen van de rechtbank in Rotterdam. De 23-jarige leerling-verpleger stortte in toen de aanklagers foto's van twee slachtoffers lieten zien.

De foto's werden op zijn tafeltje gelegd maar A. wilde er niet naar kijken. Toen de griffier ze naar zijn blikveld verschoof, ontweek hij ze opnieuw door zijn hoofd weg te draaien. Daarna draaide A. de foto's om en barstte in snikken uit. De rechters probeerden contact met hem te krijgen, maar hij reageerde niet. "Rahiied, waarom wil je niet naar de foto's kijken? Waarom draai je de foto's om?" A. draaide iedere keer zijn hoofd weg, wilde niemand aankijken en wreef snikkend over zijn ogen. Daarop onderbrak de rechtbank de zitting.

De rechters hielden hem dinsdag vijf zaken voor waarin Rahiied A. wordt verdacht van het injecteren van insuline aan enkele bewoners van zorginstelling De Wetering in Rotterdam en De Riederborgh in Ridderkerk. Het medicijn kan bij mensen die geen diabetes hebben dodelijk zijn.

Elf slachtoffers

De elf slachtoffers - veelal demente, bejaarde vrouwen - waarvoor A. wordt vervolgd, werden van het ene op het andere moment ernstig onwel door een zeer verlaagde bloedsuiker. Vier van hen overleden kort daarna, ook omdat de behandelaars niet wisten wat de betrokkenen mankeerden en dachten dat het door andere kwalen of de ouderdom kwam. Soms werd daarom niet of te weinig behandeld. Zeven mensen overleefden het ternauwernood. Onder hen de enige man van de elf betrokkenen.

De families en nabestaanden van de slachtoffers zijn teleurgesteld dat A. niets loslaat. Ze willen weten wat zijn beweegredenen waren.

Saai

Maandag zei A. nog minder. Uit politieverhoren en psychiatrische onderzoeken bleek dat hij wel heeft toegegeven dat hij drie vrouwen insuline inspoot. Bij zeker twee van hen staat dat op camerabeeld. Ook had hij dokter willen worden en gedroeg hij zich graag zo. Collega's hebben gezegd dat hij het saai vond en "kickte op actie".

Het proces gaat donderdag verder.

Meer uit Binnenland

Celstraf voor militair die vertrouwelijke informatie verkocht

ARNHEM (ANP) - De militaire kamer van de rechtbank heeft maandag een 32-jarige militair uit Spijkenisse, werkzaam bij de Koninklijke Marechaussee (KMar), veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft de man jarenlang ongeautoriseerd vertrouwelijke informatie in politiesystemen opgezocht. Een deel daarvan speelde hij door naar twee medeverdachten, die hem beloonden met cocaïne en geld.

43 minuten geleden
Veel rook door grote brand in loods Aalsmeer

AALSMEER (ANP) - Een grote brand in een loods aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer veroorzaakt maandag een rookpluim die in de wijde omgeving te zien is. Er is veel materieel van de brandweer opgeroepen. Het gaat om een loods waar auto's in staan, volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brandweer zet "volop in op het voorkomen van overslag naar omliggende panden", zegt zij.

1 uur geleden
Taxichauffeur veroordeeld tot werkstraf voor dodelijk ongeluk

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een voormalig taxichauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeluk in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost. Daarbij kwamen de passagiers van de taxi, een echtpaar van 87 en 88 jaar uit Hoogkarspel, om het leven.

1 uur geleden
Twee aanhoudingen voor fataal schietincident Nijmegen in juli

NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.

2 uur geleden
Meer dan 10.000 overnachtingen van asielzoekers in nachtopvang

TER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.

2 uur geleden
Drie op vijf gemeenten staan geen vuurwerk toe bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.

2 uur geleden
Inspectie ziet fors meer abortussen bij jonge tieners

UTRECHT (ANP) - Tienermeiden hebben vorig jaar vaker een zwangerschap afgebroken dan in de jaren daarvoor. In de jongste leeftijdsgroep is de toename relatief het grootst, zo maken cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk.

2 uur geleden