Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instroom van Oekraïners naar Duitsland neemt af

Instroom van Oekraïners naar Duitsland neemt af

BERLIJN (ANP/DPA) - De instroom van Oekraïense vluchtelingen naar Duitsland neemt af. Dat meldde minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser aan de krant Rheinische Post. Faeser zei dat er nu ongeveer 2000 Oekraïners per dag in Duitsland arriveren. Half maart waren dat er zo'n 15.000.

De bewindsvrouw verwacht dat de meeste vluchtelingen uit Oekraïne op termijn weer terugkeren naar hun land. "Sommigen zullen blijven als zij de kans zien om met hun kwalificaties voet aan de grond te krijgen op de Duitse arbeidsmarkt," zei Faeser.

Ze voegde eraan toe dat er nog veel inspanningen moeten worden geleverd om met name vrouwen, kinderen en ouderen goed op te vangen. Volgens Faeser is er onder de Duitse bevolking nog steeds grote bereidheid om te helpen. "Vluchtelingen worden hier zeer goed opgevangen. Er gaat op dit moment niets mis."

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft aan de Duitse krant Die Welt laten weten dat er tussen 24 februari en 11 mei ruim 700.000 Oekraïners zijn ingeschreven in het centrale register voor buitenlanders AZR. Dat betekent volgens het ministerie niet dat al deze Oekraïense vluchtelingen nu nog in Duitsland zitten. Vermoedelijk is een deel doorgereisd naar andere EU-landen en is ook een deel weer teruggekeerd naar Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

6 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

6 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

6 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

7 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

10 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

10 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

10 uur geleden