Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instroom van coronapatiënten in ziekenhuizen keldert

Instroom van coronapatiënten in ziekenhuizen keldert

BILTHOVEN (ANP) - Steeds minder mensen worden zo ziek van het coronavirus dat ze in een ziekenhuis moeten worden opgenomen. Dat is een gevolg van de daling van het aantal coronabesmettingen. De zomergolf is voorbij.

In de afgelopen week zijn 271 mensen vanwege hun coronaklachten op een intensive care of verpleegafdeling beland. Dat is het laagste aantal in tien weken tijd. Vorige week meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat 438 mensen vanwege hun coronaklachten waren opgenomen. Dit betekent dat het aantal nieuwe coronagerelateerde opnames met 38 procent is gedaald. De laatste keer dat de instroom van de ene week op de andere zo sterk afnam, was in juli vorig jaar.

Het aantal positieve tests daalt voor de vijfde week op rij. In de afgelopen week zijn 11.688 besmettingen vastgesteld. Dat is het laagste aantal sinds begin juni, tien weken geleden. Vergeleken met vorige week daalde het aantal nieuwe coronagevallen met 21 procent.

Testen

Tussen maandagochtend en dinsdagochtend registreerde het RIVM 1915 positieve tests. Voor een dinsdag is dat het laagste aantal sinds begin juni. Amsterdam heeft de meeste bevestigde besmettingen, namelijk 92. Daarna volgen Rotterdam (77), Den Haag (70), Utrecht (30) en Almere (28). Op maandag meldde het RIVM minder dan duizend nieuwe gevallen. Voor het eerst sinds begin juni bleef het aantal positieve tests onder die grens.

Het RIVM houdt het coronavirus onder meer in de gaten door de hoeveelheid virusdeeltjes in het rioolwater te meten. Daar zijn steeds minder sporen van het virus te vinden. In verpleeghuizen daalt het aantal positieve tests eveneens. De bewoners daarvan gaan doorgaans niet op vakantie, en die cijfers kunnen dus niet beïnvloed zijn door de zomervakantie. Daarnaast gaan steeds minder mensen naar een GGD-teststraat om bevestiging van een zelftest te krijgen. De GGD'en voerden vorige week iets meer dan 14.000 tests uit, het laagste aantal sinds begin juni.

Volgens het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) behandelen ziekenhuizen momenteel iets minder dan 700 mensen die corona onder de leden hebben. Op de verpleegafdelingen en intensive cares zijn sinds vorige week dinsdag bijna honderd bedden vrijgekomen. Het totale aantal opgenomen coronapatiënten lijkt de laatste dagen wel te stabiliseren op bijna 700.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

5 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

5 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

7 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

8 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

11 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

13 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

19 uur geleden