Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager

Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt nog altijd minder asielaanvragen per week dan vorig jaar en de jaren daarvoor. Waardoor dat komt, valt niet op te maken uit de wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie.

In de afgelopen week zijn afgerond negenhonderd asielaanvragen geregistreerd. Vorig jaar kwamen er in diezelfde week ongeveer 1100 aanvragen. In 2021 en 2022 waren er zo'n 1300 asielaanvragen in dezelfde week.

De instroom is nu al bijna een halfjaar stabiel op hetzelfde niveau. De ene week is het een tandje meer, de andere week een fractie minder, maar in grote lijnen verandert er weinig. Vorig jaar begon de instroom in september flink toe te nemen. Dit hield ongeveer tot april van dit jaar aan.

Sinds het begin van dit jaar zijn ongeveer 32.000 aanvragen geregistreerd. Vorig jaar stond de teller rond deze tijd op ongeveer 31.000 aanvragen. De weekcijfers zijn afgerond op honderdtallen. Daardoor is het exacte aantal asielaanvragen niet af te leiden uit de cijfers. De cijfers geven wel weer dat de instroom inmiddels vrijwel gelijk is aan vorig jaar. In de eerste drie maanden van het jaar lag het aantal aanvragen nog beduidend hoger.

Meer uit Binnenland

XR-demonstranten blokkeren deel A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion (XR) bezetten dinsdagmiddag een deel van de A12 in Den Haag. De rijbaan de stad in wordt geblokkeerd, bevestigt de politie.

19 minuten geleden
XR-demonstranten blokkeren deel A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion (XR) bezetten dinsdagmiddag een deel van de A12 in Den Haag. De rijbaan de stad in wordt geblokkeerd, bevestigt de politie.

35 minuten geleden
Tweede lichaam geborgen na aanvaring in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag het lichaam gevonden van de man die nog vermist werd na een aanvaring in de Afrikahaven in Amsterdam. Het gaat om een 24-jarige uit Haarlem. Eerder werd al het lichaam gevonden van een vermiste 30-jarige man uit IJmuiden.

42 minuten geleden
Rechtbank laat audiofragmenten horen in zaak-Borsato

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdagochtend in de zedenzaak van Marco Borsato in het openbaar audio-opnames laten horen. Het zijn opnames van een gesprek dat hij in 2019 voerde met de moeder van de vrouw die hem beschuldigt van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

1 uur geleden
Verdachte extreme onlinegroepering: ik had mijn leven net op orde

ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Justin B., verdacht van lidmaatschap van de radicale, extreem geweld verheerlijkende onlinegroepering No Lives Matter (NLM), heeft na zijn arrestatie verklaard dat hij geen actieve bemoeienis meer heeft met die groep. Hij heeft zich naar eigen zeggen bekeerd tot het christendom en had "zijn leven net op orde" toen eind juli een arrestatieteam zijn woning in Eindhoven binnenviel.

1 uur geleden
Zieke kinderen uit Gaza deze week naar Prinses Máxima Centrum

UTRECHT (ANP) - Twee zieke kinderen uit Gaza worden deze week in het Prinses Máxima Centrum ontvangen om behandeld te worden tegen kanker. Dat meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Borsato sprak met psycholoog: ik heb geen seksuele afwijking

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft zich naar eigen zeggen uitgebreid laten onderzoeken door een forensisch psycholoog, om uit te sluiten dat hij een seksuele afwijking heeft. "Dat onderzoek was behoorlijk heftig", vertelde hij dinsdag op de eerste zittingsdag in zijn strafzaak.

1 uur geleden