Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager

Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt nog altijd minder asielaanvragen per week dan vorig jaar en de jaren daarvoor. Waardoor dat komt, valt niet op te maken uit de wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie.

In de afgelopen week zijn afgerond negenhonderd asielaanvragen geregistreerd. Vorig jaar kwamen er in diezelfde week ongeveer 1100 aanvragen. In 2021 en 2022 waren er zo'n 1300 asielaanvragen in dezelfde week.

De instroom is nu al bijna een halfjaar stabiel op hetzelfde niveau. De ene week is het een tandje meer, de andere week een fractie minder, maar in grote lijnen verandert er weinig. Vorig jaar begon de instroom in september flink toe te nemen. Dit hield ongeveer tot april van dit jaar aan.

Sinds het begin van dit jaar zijn ongeveer 32.000 aanvragen geregistreerd. Vorig jaar stond de teller rond deze tijd op ongeveer 31.000 aanvragen. De weekcijfers zijn afgerond op honderdtallen. Daardoor is het exacte aantal asielaanvragen niet af te leiden uit de cijfers. De cijfers geven wel weer dat de instroom inmiddels vrijwel gelijk is aan vorig jaar. In de eerste drie maanden van het jaar lag het aantal aanvragen nog beduidend hoger.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

2 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

3 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

3 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

7 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

8 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

10 uur geleden