Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager
DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt nog altijd minder asielaanvragen per week dan vorig jaar en de jaren daarvoor. Waardoor dat komt, valt niet op te maken uit de wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie.
In de afgelopen week zijn afgerond negenhonderd asielaanvragen geregistreerd. Vorig jaar kwamen er in diezelfde week ongeveer 1100 aanvragen. In 2021 en 2022 waren er zo'n 1300 asielaanvragen in dezelfde week.
De instroom is nu al bijna een halfjaar stabiel op hetzelfde niveau. De ene week is het een tandje meer, de andere week een fractie minder, maar in grote lijnen verandert er weinig. Vorig jaar begon de instroom in september flink toe te nemen. Dit hield ongeveer tot april van dit jaar aan.
Sinds het begin van dit jaar zijn ongeveer 32.000 aanvragen geregistreerd. Vorig jaar stond de teller rond deze tijd op ongeveer 31.000 aanvragen. De weekcijfers zijn afgerond op honderdtallen. Daardoor is het exacte aantal asielaanvragen niet af te leiden uit de cijfers. De cijfers geven wel weer dat de instroom inmiddels vrijwel gelijk is aan vorig jaar. In de eerste drie maanden van het jaar lag het aantal aanvragen nog beduidend hoger.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
14 uur geleden