Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager

Instroom van asielzoekers per week aanhoudend lager

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt nog altijd minder asielaanvragen per week dan vorig jaar en de jaren daarvoor. Waardoor dat komt, valt niet op te maken uit de wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie.

In de afgelopen week zijn afgerond negenhonderd asielaanvragen geregistreerd. Vorig jaar kwamen er in diezelfde week ongeveer 1100 aanvragen. In 2021 en 2022 waren er zo'n 1300 asielaanvragen in dezelfde week.

De instroom is nu al bijna een halfjaar stabiel op hetzelfde niveau. De ene week is het een tandje meer, de andere week een fractie minder, maar in grote lijnen verandert er weinig. Vorig jaar begon de instroom in september flink toe te nemen. Dit hield ongeveer tot april van dit jaar aan.

Sinds het begin van dit jaar zijn ongeveer 32.000 aanvragen geregistreerd. Vorig jaar stond de teller rond deze tijd op ongeveer 31.000 aanvragen. De weekcijfers zijn afgerond op honderdtallen. Daardoor is het exacte aantal asielaanvragen niet af te leiden uit de cijfers. De cijfers geven wel weer dat de instroom inmiddels vrijwel gelijk is aan vorig jaar. In de eerste drie maanden van het jaar lag het aantal aanvragen nog beduidend hoger.

Meer uit Binnenland

Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

4 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

4 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

6 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

6 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

7 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

7 uur geleden