
Instroom asielzoekers nog altijd hoger dan vorig jaar
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer negenhonderd asielzoekers zijn vorige week naar Nederland gekomen. Dat is de hoogste instroom in die week in de afgelopen zeven jaren. Voor de negentiende week op rij ligt de instroom hoger dan in dezelfde week een jaar eerder.
In de eerste zes weken van het jaar waren er ongeveer 5700 asielaanvragen, gemiddeld dus bijna duizend per week. Vorig jaar waren er na zes weken zo'n 4200 aanvragen binnen en het jaar ervoor zo'n 3800. In 2021 waren de cijfers vertekend door coronamaatregelen, maar ook in de jaren daarvoor stond de teller rond deze tijd steeds op drieduizend tot vierduizend.
Bij de wekelijkse cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid over de asielinstroom gaat het niet alleen om nieuwe aanvragen, maar bijvoorbeeld ook om nareizigers. Dit zijn mensen die naar Nederland mogen komen om zich aan te sluiten bij een familielid dat asiel heeft gekregen. Het gaat om afgeronde cijfers, dus de werkelijke aantallen kunnen iets afwijken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. De raadkamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft besloten de hechtenis van de 33-jarige voetballer te verlengen. Promes kwam vrijdagavond aan in Nederland, waar hij door de rechtbank bij verstek is veroordeeld voor cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben zaterdag in Den Haag gedemonstreerd in de aanloop naar de NAVO-top. Het ging om aanhangers van het marxistische World Anti-imperialist Platform (WAP). De demonstratie verliep rustig, zag een ANP-verslaggever.
1 uur geledenDEN OEVER (ANP) - Extinction Rebellion breekt de actie op de Afsluitdijk (A7) af om de veiligheid, zo meldt een woordvoerder. Meerdere mensen voelden zich onveilig. Een ANP-fotograaf zag eerder dat omstanders met eieren gooiden en volgens XR zouden ook stenen zijn gegooid.
1 uur geledenDEN OEVER (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag de Afsluitdijk blokkeren, zijn door omstanders bekogeld met eieren en stenen. Dit meldt een woordvoerder van de actieclub. Er zijn geen gewonden gevallen, wel hebben meerdere demonstranten eieren op zich gekregen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het middagprogramma van het Festival op de Ring in Amsterdam is na 15.00 uur begonnen. Een woordvoerder van de organisatie laat weten dat de uitstroom van de bezoekers van het ochtenddeel soepel is verlopen en de rijen "beheersbaar" waren. In verband met het warme weer mogen bezoekers van het middagprogramma per persoon 1 liter extra water meenemen naar het festivalterrein. In totaal gaat het om 2 liter per persoon.
2 uur geledenDEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk (A7) is in beide richtingen dicht, meldt de ANWB. De demonstratie van XR zorgt ervoor dat het wegverkeer er niet meer langs kan. Omrijden moet nu via Flevoland.
3 uur geledenDEN OEVER (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) hebben zaterdagmiddag een deel van de Afsluitdijk (A7) geblokkeerd. Ze doen dit ter hoogte van Den Oever in Noord-Holland. Daardoor kan verkeer niet meer van Noord-Holland richting Friesland.
3 uur geleden