Instortingsgevaar door grote brand in bedrijvenpand Helmond
HELMOND (ANP) - In een pand met meerdere bedrijven aan de Vossenbeemd in Helmond heeft zaterdagochtend vanaf 04.00 uur een zeer grote brand gewoed. De brandweer meldde rond 09.00 uur dat de brand onder controle is, maar dat met een kraan enkele delen van de gevel worden weggehaald in verband met instortingsgevaar.
Ook zei de brandweer nog enige uren bezig te zijn met het nablussen van de brand in het pand, waar de vlammen uit het dak sloegen. Omwonenden zijn via een NL-Alert opgeroepen ramen en deuren te sluiten vanwege de rook. Veel direct omwonenden zijn er overigens niet, omdat het pand op een industriegebied staat. Voor zover bekend waren er geen mensen in het gebouw aanwezig. De hulpdiensten waren in totaal met zo’n honderd mensen aan het werk.
Meer uit Binnenland
KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
10 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
12 uur geleden