Instituut: voorlopig geen einde aan hoge inflatie Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Er komt voorlopig geen einde aan de hoge inflatie in Duitsland. Volgens het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo gaan de prijzen voor consumenten de komende maanden waarschijnlijk nog verder stijgen.
Uit onderzoek van Ifo kwam naar voren dat die prijsstijgingen door de gehele economie te zien zullen zijn. Zo willen vrijwel alle bedrijven in de levensmiddelenhandel de prijzen van producten verhogen. Ook het overgrote deel van de apothekers, bloemisten, fietsenwinkels, leveranciers van kantoorartikelen, kledingverkopers en horecaondernemers zegt de prijzen op te gaan krikken als compensatie voor de gestegen kosten voor met name energie en ook grondstoffen.
Ifo denkt dat de energieprijzen eveneens verder zullen toenemen. "Helaas zal de inflatiegolf waarschijnlijk niet spoedig gaan afzwakken", stelt Ifo-hoofdeconoom Timo Wollmershäuser dan ook in het rapport.
Meer uit Financieel
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
39 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
11 uur geleden