Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instituut: fleswater zit ontwikkeling leidingwater in de weg

Instituut: fleswater zit ontwikkeling leidingwater in de weg

HAMILTON (ANP) - Fleswaterbedrijven zitten de ontwikkeling van leidingwater wereldwijd in de weg, signaleert een onderzoeksinstituut van de universiteit van de Verenigde Naties UNU-INWEH. Nog lang niet iedereen heeft toegang tot drinkwater en de continu stijgende verkoop van fleswater verbloemt mogelijk het waterprobleem.

De Verenigde Naties voorzien dat tegen 2050 een op de vier mensen een blijvend tekort heeft aan water. Daarom hebben de VN onder meer als doel om iedereen toegang tot water en sanitaire voorzieningen te verzekeren in 2030. De fleswaterindustrie kan echter de aandacht weghalen bij de ontwikkelingsinspanningen, waarschuwt het instituut donderdag, een aantal dagen voor het begin van de waterconferentie van de VN in New York.

Zo zeggen de bedrijven vaak dat hun flessen water het veilige alternatief zijn voor kraanwater - ook in landen waar kraanwater drinkbaar is. In rijkere landen zien mensen gebotteld water soms als gezonder en lekkerder, ziet het instituut dat gevestigd is in de Canadese stad Hamilton. In armere landen ontbreken betrouwbare watervoorzieningen juist. Dit wordt met name veroorzaakt door corruptie of een gebrek aan investeringen in de infrastructuur voor leidingwater. Geld moet naar veilig kraanwater gaan, en niet naar fleswaterbedrijven, vindt het instituut.

Niet altijd veiliger

Volgens het instituut is het flessenwater niet eens altijd veiliger dan water uit de kraan. De bedrijven worden in sommige landen minder gecontroleerd dan openbare waterbedrijven. Ook is gebotteld water de minder betaalbare optie voor veel mensen wereldwijd.

Verder wijst het instituut erop dat veel plastic afval afkomstig is van waterflessen. De fleswaterindustrie is verantwoordelijk voor 35 procent van alle petflessen. Dit zou elk jaar voldoende zijn om 625.000 vrachtwagens van elk 40 ton te vullen.

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

41 minuten geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

2 uur geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

6 uur geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

6 uur geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

8 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

8 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

8 uur geleden