Instemmende reacties in Kamer op sluiting Onyx-centrale
DEN HAAG (ANP) - De sluiting van de Onyx-kolencentrale in Rotterdam met behulp van een overheidssubsidie van ruim 200 miljoen euro krijgt overwegend instemmende reacties vanuit de Tweede Kamer. Wel zijn er bij verschillende partijen zorgen om werknemers van de elektriciteitscentrale op de Maasvlakte.
PvdA-Kamerlid Joris Thijssen spreekt van een "mooie dag". Zijn partij pleit al langer voor versnelde sluiting van kolencentrales, omdat dat "heel goed voor het klimaat" is. "Ik maak me nog wel wat zorgen over de werknemers", zegt Thijssen. Hij hoopt snel te horen hoe zij aan ander werk geholpen worden.
Ook Suzanne Kröger van GroenLinks noemt het "belangrijk" voor het klimaat dat de Onyx-centrale sluit, maar "het had wel veel eerder en dus goedkoper gekund". Zij hamert er eveneens op dat er "een eerlijk plan" moet komen voor de werknemers.
Goed nieuws
"Dit is goed nieuws", twittert D66'er Raoul Boucke. "Na de eerdere sluiting van de Hemwegcentrale gaat nu ook de Onyx-centrale sluiten en snel ook." Ook hij benadrukt dat het bedrijf goed voor het personeel moet zorgen, zodat dat "van een goede toekomst is verzekerd".
CDA'er Henri Bontenbal is eveneens blij dat met de Onyx-centrale opnieuw een kolencentrale vervroegd de deuren sluit. "Mooi om te zien dat ook een demissionair kabinet gewoon klimaatbeleid uitvoert", zegt hij.
De SP heeft moeite met het bedrag van 212,5 miljoen euro dat de eigenaar van de kolencentrale, investeerder Riverstone, ontvangt in ruil voor de vervroegde sluiting. "Diezelfde aandeelhouder kocht deze centrale in 2019 plus 3 andere centrales voor... 200 miljoen", twittert Kamerlid Renske Leijten.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
1 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
24 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
1 dag geleden