Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instap Porsche in Formule 1 bijna rond

Instap Porsche in Formule 1 bijna rond

STUTTGART (ANP/BELGA) - De instap van autobedrijf Porsche in de Formule 1 is bijna rond, zegt voorzitter Herbert Diess van moederbedrijf Volkswagen. Porsche is met het team van Max Verstappen Red Bull Racing in gesprek om vanaf 2026 de motoren voor de auto te leveren. Een ander VW-merk Audi wil misschien ook naar de Formule 1, maar die plannen zijn minder vergevorderd, volgens Diess.

Diess noemde de plannen om motorleverancier van Red Bull Racing te worden "vrij concreet". De motoren van Verstappen en ploeggenoot Sergio Pérez worden nu nog gemaakt door Honda, dat tot 2026 verbonden is aan Red Bull Racing.

In 2026 worden de regels voor de motoren veranderd, zo moeten de motoren simpeler en duurzamer zijn. Volgens Volkswagen is dat het perfecte moment om in te stappen met Porsche en Audi. "De volgende kans is waarschijnlijk pas tien jaar later", aldus Diess.

Verstappen zei begin april dat hij het goed zou vinden als grote merken als Porsche en Audi naar de Formule 1 komen. "We hebben tien geweldige teams, maar het zou heel mooi zijn als zulke grote merken erbij komen. Dat is ook belangrijk voor de Formule 1."

Meer uit Sport

Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

1 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

14 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

15 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

19 uur geleden
Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.

19 uur geleden
Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

1 dag geleden