Instap Porsche in Formule 1 bijna rond
STUTTGART (ANP/BELGA) - De instap van autobedrijf Porsche in de Formule 1 is bijna rond, zegt voorzitter Herbert Diess van moederbedrijf Volkswagen. Porsche is met het team van Max Verstappen Red Bull Racing in gesprek om vanaf 2026 de motoren voor de auto te leveren. Een ander VW-merk Audi wil misschien ook naar de Formule 1, maar die plannen zijn minder vergevorderd, volgens Diess.
Diess noemde de plannen om motorleverancier van Red Bull Racing te worden "vrij concreet". De motoren van Verstappen en ploeggenoot Sergio Pérez worden nu nog gemaakt door Honda, dat tot 2026 verbonden is aan Red Bull Racing.
In 2026 worden de regels voor de motoren veranderd, zo moeten de motoren simpeler en duurzamer zijn. Volgens Volkswagen is dat het perfecte moment om in te stappen met Porsche en Audi. "De volgende kans is waarschijnlijk pas tien jaar later", aldus Diess.
Verstappen zei begin april dat hij het goed zou vinden als grote merken als Porsche en Audi naar de Formule 1 komen. "We hebben tien geweldige teams, maar het zou heel mooi zijn als zulke grote merken erbij komen. Dat is ook belangrijk voor de Formule 1."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
9 uur geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
9 uur geledenSINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.
10 uur geleden