Installatiebranche: maak delen energie met buren mogelijk
WOERDEN (ANP) - Het moet wettelijk mogelijk worden om duurzaam opgewekte energie aan de buren te leveren of aan bedrijven in de omgeving. Daarvoor pleit Techniek Nederland, de ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en de technische detailhandel. De huidige problemen op het elektriciteitsnet zouden voor een belangrijk deel kunnen worden opgelost door slimme technische oplossingen.
"De technieksector kan een grote bijdrage leveren aan de oplossing. We kunnen netcongestie bijvoorbeeld verminderen door duurzaam opgewekte energie te delen met huizenbezitters of bedrijven in de directe omgeving. Overheid en netbeheerders zouden dat wettelijk mogelijk moeten maken", stelt voorzitter Doekle Terpstra van Techniek Nederland in reactie op de aankondigingen van demissionair energieminister Rob Jetten voor het ontlasten van het overvolle stroomnet.
Techniek Nederland juicht het toe dat er meer ingezet wordt op bijvoorbeeld slimme aanstuurbare apparatuur, energiemanagementsystemen en hybride warmtepompen. Maar de overheid zou ook meer moeten doen om de toepassing van thuisbatterijen en buurtbatterijen te stimuleren en innovatie te ondersteunen, vindt de branche. "Minister Jetten schrijft in de Kamerbrief graag met de technieksector in gesprek te blijven over mogelijke oplossingen. Dat aanbod nemen wij vanzelfsprekend aan", laat Terpstra verder weten.
Ook bij het Havenbedrijf Rotterdam wordt gekeken of met nieuwe, creatieve oplossingen sneller ruimte vrijgespeeld kan worden op het elektriciteitsnet. Dat doet de havenbeheerder in samenwerking met netbeheerders TenneT en Stedin. "Bedrijven in het havengebied schakelen steeds meer over van gas naar elektriciteit om daarmee CO2 te besparen. Het mag niet zo zijn dat een gebrek aan netwerkcapaciteit deze verduurzaming in de weg staat", zegt interim-topman Boudewijn Siemons van het Havenbedrijf. "Er moet daarom naar meer creatieve oplossingen gekeken worden om sneller te bouwen en het bestaande netwerk beter in te zetten zodat de haven zich kan blijven ontwikkelen."
Meer uit Binnenland
CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
2 uur geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
15 uur geleden