Installateurs waarschuwen voor maanden wachttijd door topdrukte
WOERDEN (ANP) - Loodgieters, elektriciens, verwarmingsbedrijven en andere technische vaklieden hebben het zo druk dat het soms maanden duurt voordat ze een klus kunnen uitvoeren. De installatiebranche kampt met een tekort aan geschikte arbeidskrachten, maar Nederlanders willen tegelijkertijd massaal aan de warmtepomp nu de gasprijzen zo hoog zijn. Als er al genoeg tijd en mankracht is, dreigen belangrijke onderdelen niet leverbaar te zijn.
"Er ontstaan over de hele linie wachttijden. Bij verwarmingsbedrijven, elektriciens en loodgieters. Wachttijden van enkele weken tot zelfs maanden zijn geen uitzondering meer", laat een woordvoerder van branchevereniging Techniek Nederland weten. Naast warmtepompen willen veel mensen hun huis ook verduurzamen met zonnepanelen, waarvoor ook installateurs nodig zijn, zo legt de zegsman uit.
Het tekort aan personeel, een probleem dat al jaren in de branche speelt, wordt volgens de branchevereniging nijpender door de opleving van het coronavirus en maatregelen daartegen. Monteurs met gezinsleden die positief testen op het virus moeten in quarantaine, wat weer voor extra gaten in de roosters zorgt.
Explosief gestegen vraag
Net als de auto-industrie heeft ook de technische sector chips en andere elektronica nodig. Die zijn door de explosief gestegen vraag tijdens de coronapandemie schaars geworden. Door het snelle economisch herstel na de schok die de virusuitbraak teweegbracht, zijn er ook problemen in de toeleveringsketen ontstaan. Bijvoorbeeld door tekorten aan containervervoer over zee.
Met de winter in aantocht kan de topdrukte voor installateurs voor vervelende situaties in huis zorgen, voorspelt Techniek Nederland. Als het hard gaat vriezen kunnen oude cv-ketels kapotgaan en met de verwachte wachttijden kunnen mensen daardoor dagenlang in de kou zitten. De branchevereniging adviseert daarom alvast de ketel te laten controleren voor de ergste kou komt.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
4 uur geleden