
Installateurs en technici in Zuid-Holland leggen werk neer
ROTTERDAM (ANP) - Nadat eerder deze week installateurs, monteurs en technici van Noord-Hollandse en Groningse bedrijven het werk neerlegden, staken vrijdag hun collega's uit de metaal- en technieksector in Zuid-Holland. Net als in de andere provincies gaat het om een staking van 24 uur. Inzet van de actie is een nieuwe cao met betere arbeidsvoorwaarden.
De stakers, die zich verzamelen bij de Rotterdamse Kuip, willen onder meer zorgen voor werkweken die niet te lang zijn gezien het vaak fysiek zware werk in de sector en de ploegendiensten bij veel bedrijven. Ook willen ze een loonsverhoging van 5 procent waar de werkgevers momenteel 1,4 procent bieden en maken ze zich zorgen om de vele openstaande vacatures.
Vakbond FNV denkt die onder meer op te kunnen vullen door te zorgen dat niemand minder dan 14 euro per uur betaald krijgt en door werknemers vanaf 18 jaar als volwassenen te betalen. "Een goede cao is voor het imago van de sector belangrijk en kan jongeren enthousiasmeren om een vak in de techniek te kiezen. De vraag om vakmensen zal onverminderd hoog blijven de komende jaren", laat bondsbestuurder Jan Meeder weten.
Eisen niet haalbaar
De Federatie Werkgeversorganisaties Techniek (FWT), die de onderhandelingen voert namens de werkgevers, liet eerder deze week weten de acties te betreuren. "Dit leidt alleen maar tot schade aan de bedrijven", verklaarde FWT-hoofdonderhandelaar Ron Follon. Volgens hem zijn de eisen van FNV "absoluut niet haalbaar".
FNV bestrijdt dat en stelt dat veel bedrijven nauwelijks getroffen zijn door corona. Dat is "dan ook geen reden om star de hakken in het zand te blijven zetten". "Ze zullen nu echt over de brug moeten komen!" vindt Meeder.
Ook voor volgende week staan al nieuwe acties gepland. Maandag leggen werknemers in de regio's Utrecht, Friesland en Twente het werk een etmaal neer. Er vallen bijna 320.000 mensen onder de cao Metaal & Techniek, die geldt voor medewerkers van bedrijven in de kleinmetaal, de installatie- en isolatiesector, de carrosseriebouw en goud- en zilversmeden. Dat zijn bij elkaar ongeveer 28.000 bedrijven.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.
8 uur geledenTURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.
12 uur geleden