Instagramvolgers keeper Noppert bijna verviervoudigd tijdens WK
DEN HAAG (ANP) - Het aantal Instagramvolgers van Oranjekeeper Andries Noppert is tijdens het WK in Qatar bijna verviervoudigd. Voorafgaand aan het toernooi had de keeper van sc Heerenveen nog zo'n 27.000 volgers, donderdag zijn dit er 106.000. Dat blijkt uit een telling van het ANP. Daarmee heeft Noppert, die eerst onderaan het lijstje hing, ploeggenoten Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Justin Bijlow ingehaald.
Aanvaller Cody Gakpo staat op nummer twee: zijn volgeraantal groeide de afgelopen twee weken met meer dan 90 procent. Luuk de Jong is de enige in de WK-selectie die tijdens het toernooi volgers is verloren.
Het aantal Instagramvolgers van spelers in Oranje loopt enorm uiteen. Memphis Depay heeft met 16 miljoen volgers met afstand de grootste achterban op het platform. Hij wordt gevolgd door Virgil van Dijk (12,9 miljoen volgers) en Frenkie de Jong (10,9 miljoen). Vrijdag speelt het Nederlands elftal tegen Argentinië in de kwartfinale van het wereldkampioenschap.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
9 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden