Instagram verbergt zoeken naar #joebiden en #fauci
DEN HAAG (ANP) - Verschillende hashtags zoals #joebiden, #barackobama en #fauci lijken geblokkeerd te zijn op Instagram. Gebruikers krijgen een melding dat de resultaten voor de zoekopdrachten verborgen zijn, omdat die mogelijk "gevoelige content" bevatten, ondervinden meerdere ANP-verslaggevers.
Niet voor elke gebruiker zijn de zoekopdrachten naar bijvoorbeeld de voormalige Amerikaanse president Joe Biden of zijn voormalig medisch hoofdadviseur Anthony Fauci geblokkeerd; sommige gebruikers krijgen nog wel gewoon resultaten te zien. In sommige gevallen krijgen gebruikers de melding dat er geen resultaten zijn gevonden. Hashtags zoals #trump leveren nog wel zoekresultaten op.
Ook de zoekopdracht #democrat levert geen resultaten op, #republican wel. Op socialemediaplatform X klagen wereldwijd verschillende mensen over de geblokkeerde zoektermen op Instagram.
Wisselende resultaten
"Dit is duidelijk een fout en we werken eraan om die snel op te lossen", reageert moederbedrijf Meta. Op X schrijft Meta-woordvoerder Andy Stone dat het probleem er toe leidt dat mensen niet kunnen zoeken naar verschillende hashtags, "niet alleen linkse".
Het zoeken op de bewuste hashtags levert rond 14.15 uur Nederlandse tijd wisselende resultaten op. In sommige gevallen blijven de resultaten verborgen, andere gebruikers krijgen wel weer zoekresultaten te zien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
9 uur geleden