Instagram verbergt zoeken naar #joebiden en #fauci
DEN HAAG (ANP) - Verschillende hashtags zoals #joebiden, #barackobama en #fauci lijken geblokkeerd te zijn op Instagram. Gebruikers krijgen een melding dat de resultaten voor de zoekopdrachten verborgen zijn, omdat die mogelijk "gevoelige content" bevatten, ondervinden meerdere ANP-verslaggevers.
Niet voor elke gebruiker zijn de zoekopdrachten naar bijvoorbeeld de voormalige Amerikaanse president Joe Biden of zijn voormalig medisch hoofdadviseur Anthony Fauci geblokkeerd; sommige gebruikers krijgen nog wel gewoon resultaten te zien. In sommige gevallen krijgen gebruikers de melding dat er geen resultaten zijn gevonden. Hashtags zoals #trump leveren nog wel zoekresultaten op.
Ook de zoekopdracht #democrat levert geen resultaten op, #republican wel. Op socialemediaplatform X klagen wereldwijd verschillende mensen over de geblokkeerde zoektermen op Instagram.
Wisselende resultaten
"Dit is duidelijk een fout en we werken eraan om die snel op te lossen", reageert moederbedrijf Meta. Op X schrijft Meta-woordvoerder Andy Stone dat het probleem er toe leidt dat mensen niet kunnen zoeken naar verschillende hashtags, "niet alleen linkse".
Het zoeken op de bewuste hashtags levert rond 14.15 uur Nederlandse tijd wisselende resultaten op. In sommige gevallen blijven de resultaten verborgen, andere gebruikers krijgen wel weer zoekresultaten te zien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
10 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
10 uur geleden