
Instagram verbergt zoeken naar #joebiden en #fauci
DEN HAAG (ANP) - Verschillende hashtags zoals #joebiden, #barackobama en #fauci lijken geblokkeerd te zijn op Instagram. Gebruikers krijgen een melding dat de resultaten voor de zoekopdrachten verborgen zijn, omdat die mogelijk "gevoelige content" bevatten, ondervinden meerdere ANP-verslaggevers.
Niet voor elke gebruiker zijn de zoekopdrachten naar bijvoorbeeld de voormalige Amerikaanse president Joe Biden of zijn voormalig medisch hoofdadviseur Anthony Fauci geblokkeerd; sommige gebruikers krijgen nog wel gewoon resultaten te zien. In sommige gevallen krijgen gebruikers de melding dat er geen resultaten zijn gevonden. Hashtags zoals #trump leveren nog wel zoekresultaten op.
Ook de zoekopdracht #democrat levert geen resultaten op, #republican wel. Op socialemediaplatform X klagen wereldwijd verschillende mensen over de geblokkeerde zoektermen op Instagram.
Wisselende resultaten
"Dit is duidelijk een fout en we werken eraan om die snel op te lossen", reageert moederbedrijf Meta. Op X schrijft Meta-woordvoerder Andy Stone dat het probleem er toe leidt dat mensen niet kunnen zoeken naar verschillende hashtags, "niet alleen linkse".
Het zoeken op de bewuste hashtags levert rond 14.15 uur Nederlandse tijd wisselende resultaten op. In sommige gevallen blijven de resultaten verborgen, andere gebruikers krijgen wel weer zoekresultaten te zien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het tariefbestand van negentig dagen tussen China en de Verenigde Staten is te kort en moet worden verlengd. Dat meldt de Chinese staatskrant Global Times vrijdag na een ontmoeting van de handelsvertegenwoordigers van beide landen in Zuid-Korea.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond vrijdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs na een kwartaalupdate. De aanwas van kapitaal bij het verzekeringsconcern viel daarbij tegen. Ondanks de onzekere economische omstandigheden denkt Aegon wel de financiƫle doelstellingen voor dit jaar te halen. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 200 miljoen euro. Het aandeel werd 1 procent lager gezet.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.
6 uur geleden