Instagram verbergt zoeken naar #joebiden en #fauci
DEN HAAG (ANP) - Verschillende hashtags zoals #joebiden, #barackobama en #fauci lijken geblokkeerd te zijn op Instagram. Gebruikers krijgen een melding dat de resultaten voor de zoekopdrachten verborgen zijn, omdat die mogelijk "gevoelige content" bevatten, ondervinden meerdere ANP-verslaggevers.
Niet voor elke gebruiker zijn de zoekopdrachten naar bijvoorbeeld de voormalige Amerikaanse president Joe Biden of zijn voormalig medisch hoofdadviseur Anthony Fauci geblokkeerd; sommige gebruikers krijgen nog wel gewoon resultaten te zien. In sommige gevallen krijgen gebruikers de melding dat er geen resultaten zijn gevonden. Hashtags zoals #trump leveren nog wel zoekresultaten op.
Ook de zoekopdracht #democrat levert geen resultaten op, #republican wel. Op socialemediaplatform X klagen wereldwijd verschillende mensen over de geblokkeerde zoektermen op Instagram.
Wisselende resultaten
"Dit is duidelijk een fout en we werken eraan om die snel op te lossen", reageert moederbedrijf Meta. Op X schrijft Meta-woordvoerder Andy Stone dat het probleem er toe leidt dat mensen niet kunnen zoeken naar verschillende hashtags, "niet alleen linkse".
Het zoeken op de bewuste hashtags levert rond 14.15 uur Nederlandse tijd wisselende resultaten op. In sommige gevallen blijven de resultaten verborgen, andere gebruikers krijgen wel weer zoekresultaten te zien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
2 uur geleden