Instagram verbergt zoeken naar #joebiden en #fauci
DEN HAAG (ANP) - Verschillende hashtags zoals #joebiden, #barackobama en #fauci lijken geblokkeerd te zijn op Instagram. Gebruikers krijgen een melding dat de resultaten voor de zoekopdrachten verborgen zijn, omdat die mogelijk "gevoelige content" bevatten, ondervinden meerdere ANP-verslaggevers.
Niet voor elke gebruiker zijn de zoekopdrachten naar bijvoorbeeld de voormalige Amerikaanse president Joe Biden of zijn voormalig medisch hoofdadviseur Anthony Fauci geblokkeerd; sommige gebruikers krijgen nog wel gewoon resultaten te zien. In sommige gevallen krijgen gebruikers de melding dat er geen resultaten zijn gevonden. Hashtags zoals #trump leveren nog wel zoekresultaten op.
Ook de zoekopdracht #democrat levert geen resultaten op, #republican wel. Op socialemediaplatform X klagen wereldwijd verschillende mensen over de geblokkeerde zoektermen op Instagram.
Wisselende resultaten
"Dit is duidelijk een fout en we werken eraan om die snel op te lossen", reageert moederbedrijf Meta. Op X schrijft Meta-woordvoerder Andy Stone dat het probleem er toe leidt dat mensen niet kunnen zoeken naar verschillende hashtags, "niet alleen linkse".
Het zoeken op de bewuste hashtags levert rond 14.15 uur Nederlandse tijd wisselende resultaten op. In sommige gevallen blijven de resultaten verborgen, andere gebruikers krijgen wel weer zoekresultaten te zien.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
5 uur geleden