Instagram schermt accounts jongeren standaard af voor onbekenden
MENLO PARK (ANP) - Accounts van gebruikers van Instagram onder de 16 jaar zijn binnenkort automatisch afgeschermd voor onbekenden. Daarnaast beperkt het sociale medium de mogelijkheden voor vreemden om jongeren privéberichten te sturen en toont Instagram deze groep geen berichten of beelden met "gevoelige inhoud", maakt moederbedrijf Meta bekend.
De ingrepen, die Instagram presenteert onder de naam Teen Accounts, komen na jaren van aanzwellende kritiek van politici en ouders die schadelijke effecten van socialemediagebruik bij kinderen vrezen. In de Verenigde Staten hebben tientallen staten Meta aangeklaagd omdat ze het bedrijf ervan verdenken de schadelijke psychische effecten van sociale media voor kinderen voor lief te nemen uit winstbejag. Ook vanuit de politiek zijn er nieuwe voorstellen om socialemediabedrijven bij wet te verplichten om meer te doen voor de geestelijke gezondheid van kinderen.
Instagram stelt de accounts van 16-minners nu standaard zo in dat alleen volgers hun foto's, video's en berichten kunnen zien. Zo houden ze volgens het Amerikaanse bedrijf meer controle over wie hun posts kan zien. Ze kunnen ook alleen privéberichten ontvangen van volgers en alleen getagd worden door volgers. Ook schotelt Instagram deze jongeren op pagina's met foto- of filmsuggesties geen beelden voor die volgens het bedrijf ongeschikt zijn voor ze, bijvoorbeeld omdat ze over geweld gaan of cosmetische ingrepen aanbevelen. Ook komen er waarschuwingen als iemand meer dan een uur op Instagram kijkt.
Het socialemediabedrijf zegt dat 16-minners de standaardinstellingen alleen met een ouder of voogd kunnen aanpassen. Het is nog onduidelijk wanneer Instagram de wijzigingen in de Europese Unie doorvoert. In de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk en Australië voert Instagram de Teen Accounts de komende zestig dagen in.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
8 uur geleden