Instagram schermt accounts jongeren standaard af voor onbekenden
MENLO PARK (ANP) - Accounts van gebruikers van Instagram onder de 16 jaar zijn binnenkort automatisch afgeschermd voor onbekenden. Daarnaast beperkt het sociale medium de mogelijkheden voor vreemden om jongeren privéberichten te sturen en toont Instagram deze groep geen berichten of beelden met "gevoelige inhoud", maakt moederbedrijf Meta bekend.
De ingrepen, die Instagram presenteert onder de naam Teen Accounts, komen na jaren van aanzwellende kritiek van politici en ouders die schadelijke effecten van socialemediagebruik bij kinderen vrezen. In de Verenigde Staten hebben tientallen staten Meta aangeklaagd omdat ze het bedrijf ervan verdenken de schadelijke psychische effecten van sociale media voor kinderen voor lief te nemen uit winstbejag. Ook vanuit de politiek zijn er nieuwe voorstellen om socialemediabedrijven bij wet te verplichten om meer te doen voor de geestelijke gezondheid van kinderen.
Instagram stelt de accounts van 16-minners nu standaard zo in dat alleen volgers hun foto's, video's en berichten kunnen zien. Zo houden ze volgens het Amerikaanse bedrijf meer controle over wie hun posts kan zien. Ze kunnen ook alleen privéberichten ontvangen van volgers en alleen getagd worden door volgers. Ook schotelt Instagram deze jongeren op pagina's met foto- of filmsuggesties geen beelden voor die volgens het bedrijf ongeschikt zijn voor ze, bijvoorbeeld omdat ze over geweld gaan of cosmetische ingrepen aanbevelen. Ook komen er waarschuwingen als iemand meer dan een uur op Instagram kijkt.
Het socialemediabedrijf zegt dat 16-minners de standaardinstellingen alleen met een ouder of voogd kunnen aanpassen. Het is nog onduidelijk wanneer Instagram de wijzigingen in de Europese Unie doorvoert. In de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk en Australië voert Instagram de Teen Accounts de komende zestig dagen in.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.
3 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
13 uur geleden