Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Instagram schermt accounts jongeren standaard af voor onbekenden

Instagram schermt accounts jongeren standaard af voor onbekenden

MENLO PARK (ANP) - Accounts van gebruikers van Instagram onder de 16 jaar zijn binnenkort automatisch afgeschermd voor onbekenden. Daarnaast beperkt het sociale medium de mogelijkheden voor vreemden om jongeren privéberichten te sturen en toont Instagram deze groep geen berichten of beelden met "gevoelige inhoud", maakt moederbedrijf Meta bekend.

De ingrepen, die Instagram presenteert onder de naam Teen Accounts, komen na jaren van aanzwellende kritiek van politici en ouders die schadelijke effecten van socialemediagebruik bij kinderen vrezen. In de Verenigde Staten hebben tientallen staten Meta aangeklaagd omdat ze het bedrijf ervan verdenken de schadelijke psychische effecten van sociale media voor kinderen voor lief te nemen uit winstbejag. Ook vanuit de politiek zijn er nieuwe voorstellen om socialemediabedrijven bij wet te verplichten om meer te doen voor de geestelijke gezondheid van kinderen.

Instagram stelt de accounts van 16-minners nu standaard zo in dat alleen volgers hun foto's, video's en berichten kunnen zien. Zo houden ze volgens het Amerikaanse bedrijf meer controle over wie hun posts kan zien. Ze kunnen ook alleen privéberichten ontvangen van volgers en alleen getagd worden door volgers. Ook schotelt Instagram deze jongeren op pagina's met foto- of filmsuggesties geen beelden voor die volgens het bedrijf ongeschikt zijn voor ze, bijvoorbeeld omdat ze over geweld gaan of cosmetische ingrepen aanbevelen. Ook komen er waarschuwingen als iemand meer dan een uur op Instagram kijkt.

Het socialemediabedrijf zegt dat 16-minners de standaardinstellingen alleen met een ouder of voogd kunnen aanpassen. Het is nog onduidelijk wanneer Instagram de wijzigingen in de Europese Unie doorvoert. In de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk en Australië voert Instagram de Teen Accounts de komende zestig dagen in.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

5 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

6 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

8 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

9 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

16 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

20 uur geleden