Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspecties: pleegmeisje Vlaardingen werd aan haar lot overgelaten

Inspecties: pleegmeisje Vlaardingen werd aan haar lot overgelaten

UTRECHT (ANP) - Jeugdhulp- en pleegzorgmedewerkers hebben een pleegmeisje in Vlaardingen aan haar lot overgelaten toen zij ernstig zou zijn mishandeld door haar pleegouders. Hulpverlening schoot "langdurig en veelvuldig" tekort, constateren de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV). Het nu 11 jaar oude meisje liep ernstig en blijvend letsel op.

Volgens de inspecties werkten pleegzorgmedewerkers van Enver en de jeugdbeschermers van de William Schrikker Stichting slecht met elkaar samen. Ze deelden belangrijke informatie niet met elkaar. Het meisje sloeg alarm, maar ze werd niet geloofd. Ook met waarschuwingen van haar biologische moeder en andere mensen uit haar omgeving werd te weinig gedaan.

De jeugdzorgmedewerkers hadden sinds december 2023 geen zicht meer op haar veiligheid en ontwikkeling. "Het meisje ging niet meer naar school, zij kreeg geen dagbesteding, zag geen professionals meer en had geen contact met haar familie." In mei 2024 werd ze in een ziekenhuis opgenomen.

Mishandeling

Het onderzoek van de IGJ en de IJV gaat over de organisaties die betrokken waren bij de zorg aan het meisje. Er lopen nog onderzoeken naar het handelen van "meerdere medewerkers" van Enver en WSS. Of dat uiteindelijk leidt tot tuchtzaken, melden de inspecties niet. Het meisje was in maart 2022 ondergebracht bij Daisy W. en Johnny van den B. in Vlaardingen. In mei vorig jaar werd ze zwaargewond opgenomen in een ziekenhuis. Ze had hersenletsel en botbreuken en lag een tijd in coma. Toen ze naar het ziekenhuis werd gebracht woog ze nog maar 20 kilo. Ze was onverzorgd en had piekerig en dof haar dat vol zat met luizen.

Het Openbaar Ministerie vervolgt de pleegouders. Zij zouden haar onder meer van een trap hebben geduwd. Ook zouden ze haar hebben opgesloten in een kooi met daaraan stroomdraden. Ze zou aan haar armen en benen zijn vastgebonden en haar mond zou zijn afgeplakt met tape. Sinds afgelopen juli is ze bij bewustzijn, maar ze kan niet praten. Ook kan ze niet zelfstandig zitten, lopen of staan. De rest van haar leven heeft ze zorg nodig.

Een halfzusje van het pleegmeisje zou ook ernstig zijn mishandeld door de pleegouders. Zo moest ze volgens het OM in een emmer met haar eigen uitwerpselen staan. Twee andere jongens, broertjes van elkaar, zouden zijn geschopt en geslagen, er zouden sigarettenpeuken op hun huid zijn uitgedrukt en ze moesten volgens het OM in een hondenhok slapen. Ook kregen ze te weinig eten.

Meer uit Binnenland

Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

1 uur geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

1 uur geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

1 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

2 uur geleden
Tata Steel test installatie na te hoge chroom-6-uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.

3 uur geleden
OM: doodgeschoten tieners waren op verkeerde plek en tijd

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.

3 uur geleden
Acht mensen aangehouden na anti-azc-protest in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.

3 uur geleden