Inspecties: pleegmeisje Vlaardingen werd aan haar lot overgelaten
UTRECHT (ANP) - Jeugdhulp- en pleegzorgmedewerkers hebben een pleegmeisje in Vlaardingen aan haar lot overgelaten toen zij ernstig zou zijn mishandeld door haar pleegouders. Hulpverlening schoot "langdurig en veelvuldig" tekort, constateren de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV). Het nu 11 jaar oude meisje liep ernstig en blijvend letsel op.
Volgens de inspecties werkten pleegzorgmedewerkers van Enver en de jeugdbeschermers van de William Schrikker Stichting slecht met elkaar samen. Ze deelden belangrijke informatie niet met elkaar. Het meisje sloeg alarm, maar ze werd niet geloofd. Ook met waarschuwingen van haar biologische moeder en andere mensen uit haar omgeving werd te weinig gedaan.
De jeugdzorgmedewerkers hadden sinds december 2023 geen zicht meer op haar veiligheid en ontwikkeling. "Het meisje ging niet meer naar school, zij kreeg geen dagbesteding, zag geen professionals meer en had geen contact met haar familie." In mei 2024 werd ze in een ziekenhuis opgenomen.
Mishandeling
Het onderzoek van de IGJ en de IJV gaat over de organisaties die betrokken waren bij de zorg aan het meisje. Er lopen nog onderzoeken naar het handelen van "meerdere medewerkers" van Enver en WSS. Of dat uiteindelijk leidt tot tuchtzaken, melden de inspecties niet. Het meisje was in maart 2022 ondergebracht bij Daisy W. en Johnny van den B. in Vlaardingen. In mei vorig jaar werd ze zwaargewond opgenomen in een ziekenhuis. Ze had hersenletsel en botbreuken en lag een tijd in coma. Toen ze naar het ziekenhuis werd gebracht woog ze nog maar 20 kilo. Ze was onverzorgd en had piekerig en dof haar dat vol zat met luizen.
Het Openbaar Ministerie vervolgt de pleegouders. Zij zouden haar onder meer van een trap hebben geduwd. Ook zouden ze haar hebben opgesloten in een kooi met daaraan stroomdraden. Ze zou aan haar armen en benen zijn vastgebonden en haar mond zou zijn afgeplakt met tape. Sinds afgelopen juli is ze bij bewustzijn, maar ze kan niet praten. Ook kan ze niet zelfstandig zitten, lopen of staan. De rest van haar leven heeft ze zorg nodig.
Een halfzusje van het pleegmeisje zou ook ernstig zijn mishandeld door de pleegouders. Zo moest ze volgens het OM in een emmer met haar eigen uitwerpselen staan. Twee andere jongens, broertjes van elkaar, zouden zijn geschopt en geslagen, er zouden sigarettenpeuken op hun huid zijn uitgedrukt en ze moesten volgens het OM in een hondenhok slapen. Ook kregen ze te weinig eten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
11 uur geleden