Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspecties: pleegmeisje Vlaardingen werd aan haar lot overgelaten

Inspecties: pleegmeisje Vlaardingen werd aan haar lot overgelaten

UTRECHT (ANP) - Jeugdhulp- en pleegzorgmedewerkers hebben een pleegmeisje in Vlaardingen aan haar lot overgelaten toen zij ernstig zou zijn mishandeld door haar pleegouders. Hulpverlening schoot "langdurig en veelvuldig" tekort, constateren de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV). Het nu 11 jaar oude meisje liep ernstig en blijvend letsel op.

Volgens de inspecties werkten pleegzorgmedewerkers van Enver en de jeugdbeschermers van de William Schrikker Stichting slecht met elkaar samen. Ze deelden belangrijke informatie niet met elkaar. Het meisje sloeg alarm, maar ze werd niet geloofd. Ook met waarschuwingen van haar biologische moeder en andere mensen uit haar omgeving werd te weinig gedaan.

De jeugdzorgmedewerkers hadden sinds december 2023 geen zicht meer op haar veiligheid en ontwikkeling. "Het meisje ging niet meer naar school, zij kreeg geen dagbesteding, zag geen professionals meer en had geen contact met haar familie." In mei 2024 werd ze in een ziekenhuis opgenomen.

Mishandeling

Het onderzoek van de IGJ en de IJV gaat over de organisaties die betrokken waren bij de zorg aan het meisje. Er lopen nog onderzoeken naar het handelen van "meerdere medewerkers" van Enver en WSS. Of dat uiteindelijk leidt tot tuchtzaken, melden de inspecties niet. Het meisje was in maart 2022 ondergebracht bij Daisy W. en Johnny van den B. in Vlaardingen. In mei vorig jaar werd ze zwaargewond opgenomen in een ziekenhuis. Ze had hersenletsel en botbreuken en lag een tijd in coma. Toen ze naar het ziekenhuis werd gebracht woog ze nog maar 20 kilo. Ze was onverzorgd en had piekerig en dof haar dat vol zat met luizen.

Het Openbaar Ministerie vervolgt de pleegouders. Zij zouden haar onder meer van een trap hebben geduwd. Ook zouden ze haar hebben opgesloten in een kooi met daaraan stroomdraden. Ze zou aan haar armen en benen zijn vastgebonden en haar mond zou zijn afgeplakt met tape. Sinds afgelopen juli is ze bij bewustzijn, maar ze kan niet praten. Ook kan ze niet zelfstandig zitten, lopen of staan. De rest van haar leven heeft ze zorg nodig.

Een halfzusje van het pleegmeisje zou ook ernstig zijn mishandeld door de pleegouders. Zo moest ze volgens het OM in een emmer met haar eigen uitwerpselen staan. Twee andere jongens, broertjes van elkaar, zouden zijn geschopt en geslagen, er zouden sigarettenpeuken op hun huid zijn uitgedrukt en ze moesten volgens het OM in een hondenhok slapen. Ook kregen ze te weinig eten.

Meer uit Binnenland

Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

17 minuten geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

1 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

12 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

16 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

20 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

22 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

22 uur geleden