Inspecties nog steeds glashard over tbs-kliniek Oostvaarders
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid zijn nog steeds uiterst kritisch op de Oostvaarderskliniek. In de tbs-kliniek in Almere zijn de afgelopen jaren ernstige misstanden geweest. De directie en het management houden zich volgens de inspectie te weinig bezig met het welzijn van het personeel. Daarnaast geeft de directie volgens de inspectiediensten te weinig tijd aan het plan om de veiligheid en de kwaliteit van de zorg te verbeteren. Dat plan levert nog te weinig op.
De kliniek is al sinds 2022 in het nieuws, toen meldingen van misstanden werden gedaan. Dit jaar zijn twee tbs'ers overleden, in beide gevallen door een "niet-natuurlijke doodsoorzaak". Sinds dit voorjaar zijn drie medewerkers van de kliniek ontslagen, omdat zij een "niet-professionele relatie met een cliënt" hadden, schrijft staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) in een brief aan de Kamer. De inspecties hebben de Oostvaarderskliniek het afgelopen halfjaar goed in de gaten gehouden, en komen tot harde conclusies.
"De directie en het management hebben onvoldoende aandacht voor het welzijn van de (vaste) medewerkers", luidt het oordeel van de inspecties. Zij zien ook dat de "visie, samenhang en prioritering" op de verbetermaatregelen ontbreekt. De top van de kliniek maakt daarnaast te weinig werk van een "verantwoorde bezetting". De inspecties willen beter zicht op de stand van zaken in de Oostvaarderskliniek en willen dat "de kliniek hen periodiek mondeling en schriftelijk informeert over de voortgang van het jaarplan".
Coenradie wijst erop dat er dit voorjaar een nieuwe behandeldirecteur is aangesteld. Daarnaast moeten twee onafhankelijke deskundigen de verbeterplannen controleren en de kliniek helpen te leren van fouten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
7 uur geleden