Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspecties nog steeds glashard over tbs-kliniek Oostvaarders

Inspecties nog steeds glashard over tbs-kliniek Oostvaarders

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid zijn nog steeds uiterst kritisch op de Oostvaarderskliniek. In de tbs-kliniek in Almere zijn de afgelopen jaren ernstige misstanden geweest. De directie en het management houden zich volgens de inspectie te weinig bezig met het welzijn van het personeel. Daarnaast geeft de directie volgens de inspectiediensten te weinig tijd aan het plan om de veiligheid en de kwaliteit van de zorg te verbeteren. Dat plan levert nog te weinig op.

De kliniek is al sinds 2022 in het nieuws, toen meldingen van misstanden werden gedaan. Dit jaar zijn twee tbs'ers overleden, in beide gevallen door een "niet-natuurlijke doodsoorzaak". Sinds dit voorjaar zijn drie medewerkers van de kliniek ontslagen, omdat zij een "niet-professionele relatie met een cliënt" hadden, schrijft staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) in een brief aan de Kamer. De inspecties hebben de Oostvaarderskliniek het afgelopen halfjaar goed in de gaten gehouden, en komen tot harde conclusies.

"De directie en het management hebben onvoldoende aandacht voor het welzijn van de (vaste) medewerkers", luidt het oordeel van de inspecties. Zij zien ook dat de "visie, samenhang en prioritering" op de verbetermaatregelen ontbreekt. De top van de kliniek maakt daarnaast te weinig werk van een "verantwoorde bezetting". De inspecties willen beter zicht op de stand van zaken in de Oostvaarderskliniek en willen dat "de kliniek hen periodiek mondeling en schriftelijk informeert over de voortgang van het jaarplan".

Coenradie wijst erop dat er dit voorjaar een nieuwe behandeldirecteur is aangesteld. Daarnaast moeten twee onafhankelijke deskundigen de verbeterplannen controleren en de kliniek helpen te leren van fouten.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

9 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

10 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

19 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

19 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

22 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

23 uur geleden