Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspecties nog steeds glashard over tbs-kliniek Oostvaarders

Inspecties nog steeds glashard over tbs-kliniek Oostvaarders

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid zijn nog steeds uiterst kritisch op de Oostvaarderskliniek. In de tbs-kliniek in Almere zijn de afgelopen jaren ernstige misstanden geweest. De directie en het management houden zich volgens de inspectie te weinig bezig met het welzijn van het personeel. Daarnaast geeft de directie volgens de inspectiediensten te weinig tijd aan het plan om de veiligheid en de kwaliteit van de zorg te verbeteren. Dat plan levert nog te weinig op.

De kliniek is al sinds 2022 in het nieuws, toen meldingen van misstanden werden gedaan. Dit jaar zijn twee tbs'ers overleden, in beide gevallen door een "niet-natuurlijke doodsoorzaak". Sinds dit voorjaar zijn drie medewerkers van de kliniek ontslagen, omdat zij een "niet-professionele relatie met een cliënt" hadden, schrijft staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) in een brief aan de Kamer. De inspecties hebben de Oostvaarderskliniek het afgelopen halfjaar goed in de gaten gehouden, en komen tot harde conclusies.

"De directie en het management hebben onvoldoende aandacht voor het welzijn van de (vaste) medewerkers", luidt het oordeel van de inspecties. Zij zien ook dat de "visie, samenhang en prioritering" op de verbetermaatregelen ontbreekt. De top van de kliniek maakt daarnaast te weinig werk van een "verantwoorde bezetting". De inspecties willen beter zicht op de stand van zaken in de Oostvaarderskliniek en willen dat "de kliniek hen periodiek mondeling en schriftelijk informeert over de voortgang van het jaarplan".

Coenradie wijst erop dat er dit voorjaar een nieuwe behandeldirecteur is aangesteld. Daarnaast moeten twee onafhankelijke deskundigen de verbeterplannen controleren en de kliniek helpen te leren van fouten.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

7 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

7 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

8 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

11 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

13 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

14 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

14 uur geleden