Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspecties: kinderbescherming heeft duidelijkheid over geld nodig

Inspecties: kinderbescherming heeft duidelijkheid over geld nodig

DEN HAAG (ANP) - De kinderbescherming moet duidelijk weten hoeveel geld ze krijgt, zodat de organisatie kan investeren in personeel. Medewerkers kunnen dan beter zicht hebben en houden op de kinderen die ze moeten helpen. Daarvoor pleiten de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd.

Volgens de inspecties moeten medewerkers van de Raad voor de Kinderbescherming "continu weten hoe het met het kind gaat om, als het nodig is, het kind met voorrang te helpen". De dienst kampt echter met wachtlijsten. Daardoor zitten kinderen "langer in potentieel gevaarlijke situaties". Kinderen moeten gemiddeld soms vier tot dertien weken wachten voordat ze worden geholpen, afhankelijk van het soort onderzoek. En omdat het om gemiddelden gaat, duurt het wachten soms nog langer. De wachttijden zijn volgens de inspecties "onaanvaardbaar lang" en het lukt niet om die korter te maken. Momenteel staan ruim 2800 kinderen op een wachtlijst om geholpen te worden.

In de afgelopen jaren heeft de kinderbescherming er af en toe wel wat geld bij gekregen, maar de raad heeft geen duidelijkheid over "structurele financiering".

Het is niet de eerste keer dat de inspecties waarschuwen voor de problemen bij de kinderbescherming. In 2019 concludeerden ze al "dat de Nederlandse overheid onvoldoende haar verantwoordelijkheid neemt voor kinderen die ernstig in hun ontwikkeling worden bedreigd", onder meer door "financiële tekorten en personeelstekorten". Volgens de inspectie zitten er fouten in het hele zorgstelsel, en kan de kinderbescherming die niet zelf oplossen.

Meer uit Gezond

Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

3 uur geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 dag geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

4 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

5 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

5 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 week geleden