Inspectie zet extra druk op inzage patiëntendossiers Co-Med
UTRECHT (ANP) - Huisartsenorganisatie Co-Med moet collega-dokters die haar patiënten overnemen nu echt inzage geven in hun dossiers, zegt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De zorgverzekeraars hebben de contracten met het falende Co-Med verbroken, waardoor de verzekerden naar andere artsen moeten.
De inspectie beval vorige week al tot het geven van inzage, maar het gaat haar niet snel genoeg en dat kan gevaar opleveren voor de patiënten. Daarom is er nu sprake van bestuursdwang en heeft de inspectie professionals benoemd die de digitale inzage in de patiëntendossiers regelen voor de overnemende huisartsen.
"Ook kunnen de overnemende huisartsen door deze maatregel de post die binnenkomt in de dossiers verwerken, bijvoorbeeld uitslagen van laboratoria. Daarnaast is het nu mogelijk dat huisartsen van patiënten die van praktijk wisselen het complete dossier krijgen overgedragen", aldus de IGJ.
Zij blijft de voortgang dagelijks in de gaten houden, zegt ze.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
13 uur geleden