Inspectie zet extra druk op inzage patiëntendossiers Co-Med
UTRECHT (ANP) - Huisartsenorganisatie Co-Med moet collega-dokters die haar patiënten overnemen nu echt inzage geven in hun dossiers, zegt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De zorgverzekeraars hebben de contracten met het falende Co-Med verbroken, waardoor de verzekerden naar andere artsen moeten.
De inspectie beval vorige week al tot het geven van inzage, maar het gaat haar niet snel genoeg en dat kan gevaar opleveren voor de patiënten. Daarom is er nu sprake van bestuursdwang en heeft de inspectie professionals benoemd die de digitale inzage in de patiëntendossiers regelen voor de overnemende huisartsen.
"Ook kunnen de overnemende huisartsen door deze maatregel de post die binnenkomt in de dossiers verwerken, bijvoorbeeld uitslagen van laboratoria. Daarnaast is het nu mogelijk dat huisartsen van patiënten die van praktijk wisselen het complete dossier krijgen overgedragen", aldus de IGJ.
Zij blijft de voortgang dagelijks in de gaten houden, zegt ze.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
41 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
9 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
9 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
10 uur geleden