Inspectie wil verbod op maaltijdbezorgers onder de 16 jaar
DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van maaltijden moet verboden worden voor jongeren onder de 16 jaar. Dat vindt de Inspectie SZW (de arbeidsinspectie). Verantwoordelijk staatssecretaris Tamara van Ark sluit een verbod niet uit. Maar ze wil voorkomen dat ze met één pennenstreek ook veilige bijbaantjes verbiedt, zo laat ze weten.
Bij jonge maaltijdbezorgers onder de 16 jaar ziet de inspectie allerlei gevaren. Ze werken onder tijdsdruk. Het kan onveilig zijn in het verkeer, bijvoorbeeld omdat ze op een opgevoerde e-bike rijden. Ook moeten ze tijdens hun werk met geld omgaan, wat onder de 16 gewoon niet mag.
De waakhond constateert dat maaltijdbezorgers steeds jonger worden. De instantie kan geen cijfers geven. Maar "er zijn geschiktere bijbaantjes", aldus een woordvoerder.
De Inspectie SZW ziet veel overtredingen door horecabedrijven die eigen bezorgers in dienst hebben. Bij meer dan de helft van de gecontroleerde werkgevers, groot en klein, gaat het mis. De bedrijven weten niet wat mag. Bezorgers krijgen te weinig betaald, werken te lang of werken op tijden dat ze niet mogen werken omdat ze te jong zijn. Ook bleken buitenlanders illegaal in dienst.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
7 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
22 uur geleden