Inspectie wil verbod op maaltijdbezorgers onder de 16 jaar
DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van maaltijden moet verboden worden voor jongeren onder de 16 jaar. Dat vindt de Inspectie SZW (de arbeidsinspectie). Verantwoordelijk staatssecretaris Tamara van Ark sluit een verbod niet uit. Maar ze wil voorkomen dat ze met één pennenstreek ook veilige bijbaantjes verbiedt, zo laat ze weten.
Bij jonge maaltijdbezorgers onder de 16 jaar ziet de inspectie allerlei gevaren. Ze werken onder tijdsdruk. Het kan onveilig zijn in het verkeer, bijvoorbeeld omdat ze op een opgevoerde e-bike rijden. Ook moeten ze tijdens hun werk met geld omgaan, wat onder de 16 gewoon niet mag.
De waakhond constateert dat maaltijdbezorgers steeds jonger worden. De instantie kan geen cijfers geven. Maar "er zijn geschiktere bijbaantjes", aldus een woordvoerder.
De Inspectie SZW ziet veel overtredingen door horecabedrijven die eigen bezorgers in dienst hebben. Bij meer dan de helft van de gecontroleerde werkgevers, groot en klein, gaat het mis. De bedrijven weten niet wat mag. Bezorgers krijgen te weinig betaald, werken te lang of werken op tijden dat ze niet mogen werken omdat ze te jong zijn. Ook bleken buitenlanders illegaal in dienst.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
57 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.
4 uur geleden