Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie waarschuwt voor risico's vervoer carbid

Inspectie waarschuwt voor risico's vervoer carbid

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) waarschuwt voor de risico’s van het vervoer van carbid. Dat is in trek nu, vanwege het vuurwerkverbod. Volgens de ILT is de vraag naar carbid de laatste tijd toegenomen, maar veel mensen zouden niet weten dat het een gevaarlijke stof is en dat vervoer ervan aan regels is gebonden.

Het afsteken van carbid is in de meeste delen van het land verboden, maar in streken waar de carbidtraditie al vele jaren bestaat, mag carbidschieten dit jaar gewoon doorgaan. De ILT waarschuwt dat particulieren maximaal 5 kilogram in een luchtdichte verpakking mogen vervoeren. "Carbid is een gevaarlijke stof en geeft, als het in aanraking komt met water, een zeer brandbaar gas af dat gemakkelijk tot explosies kan leiden. Blootstelling aan de buitenlucht (waar ook water in zit) kan al leiden tot gevaarlijke situaties, met name in gesloten ruimtes of verpakkingen die niet luchtdicht zijn", aldus de inspectie.

Voor beroepsmatig vervoer en voor particulieren die meer vervoeren, worden nog meer eisen gesteld aan onder meer verpakking, voertuig en opleiding. Wie niet voldoet aan de eisen is strafbaar. De ILT en politie kunnen er op controleren.

Meer uit Binnenland

Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

21 minuten geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

1 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

1 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

2 uur geleden
Enkele tientallen mensen bij inloopbijeenkomst Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.

2 uur geleden
Alle 32 voorgeleide verdachten van geweld Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.

3 uur geleden
Kickbokser Badr Hari mag behandeling zaak in vrijheid afwachten

AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.

3 uur geleden