Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inspectie: vertrouwen van personeel ouderenzorg moet hersteld

Inspectie: vertrouwen van personeel ouderenzorg moet hersteld

DEN HAAG (ANP) - Veel zorgmedewerkers die in de ouderen- en thuiszorg werken, hebben het idee dat ze minder aandacht krijgen dan ziekenhuispersoneel. Dat zei Ronnie van Diemen, de baas van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, in de Tweede Kamer. Het vertrouwen van dit zorgpersoneel moet volgens Van Diemen worden teruggewonnen.

Volgens haar gaat de aandacht de afgelopen tijd vooral uit naar "de ic's en de spectaculaire dingen die daar gebeuren" en minder naar personeel in de thuis- en ouderenzorg. "Ondertussen lever jij prachtige zorg thuis maar voel je je onzeker over of je besmet kan raken", vult ze aan.

Eerder trok een branchevereniging al aan de bel omdat er te weinig mondkapjes voor de ouderenzorg beschikbaar waren. Zorgminister Hugo de Jonge zei eerder dat daar geen sprake van is. Dat viel verkeerd bij verpleegkundigen in bijvoorbeeld de ouderenzorg. De minister ontkent de problemen, reageerden ze. De Jonge gaf een dag later toe dat hij zich ongelukkig had uitgedrukt en daardoor een misverstand had laten ontstaan.

Van Diemen zegt dat er nu vooral geluisterd moet worden naar wat mensen nodig hebben. "Het is niet morgen allemaal geregeld, dus we moeten kijken wat lokaal nodig is en wat deze mensen nodig hebben."

Meer uit Binnenland

Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

18 minuten geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

58 minuten geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

1 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

2 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

3 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

3 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

4 uur geleden