Inspectie: vertrouwen van personeel ouderenzorg moet hersteld
DEN HAAG (ANP) - Veel zorgmedewerkers die in de ouderen- en thuiszorg werken, hebben het idee dat ze minder aandacht krijgen dan ziekenhuispersoneel. Dat zei Ronnie van Diemen, de baas van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, in de Tweede Kamer. Het vertrouwen van dit zorgpersoneel moet volgens Van Diemen worden teruggewonnen.
Volgens haar gaat de aandacht de afgelopen tijd vooral uit naar "de ic's en de spectaculaire dingen die daar gebeuren" en minder naar personeel in de thuis- en ouderenzorg. "Ondertussen lever jij prachtige zorg thuis maar voel je je onzeker over of je besmet kan raken", vult ze aan.
Eerder trok een branchevereniging al aan de bel omdat er te weinig mondkapjes voor de ouderenzorg beschikbaar waren. Zorgminister Hugo de Jonge zei eerder dat daar geen sprake van is. Dat viel verkeerd bij verpleegkundigen in bijvoorbeeld de ouderenzorg. De minister ontkent de problemen, reageerden ze. De Jonge gaf een dag later toe dat hij zich ongelukkig had uitgedrukt en daardoor een misverstand had laten ontstaan.
Van Diemen zegt dat er nu vooral geluisterd moet worden naar wat mensen nodig hebben. "Het is niet morgen allemaal geregeld, dus we moeten kijken wat lokaal nodig is en wat deze mensen nodig hebben."
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
20 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
23 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
1 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
13 uur geleden