Inspectie treedt met boete op tegen bagageafhandelaars Schiphol
DEN HAAG (ANP) - Zes bagageafhandelingsbedrijven op Schiphol krijgen een boete van de Arbeidsinspectie als zij niet voldoen aan de eisen om het personeel te ontlasten, bijvoorbeeld door de inzet van tilhulpen. De inspectie stelde de bedrijven een last onder dwangsom in het vooruitzicht. Als zij niets doen gaat die dwangsom over vijftien dagen in. De boetes verschillen per bedrijf, de hoogste is 65.000 euro per maand.
In maart bepaalde de inspectie dat de bagageafhandelaars op Schiphol per direct tilhulpen moeten inzetten voor medewerkers die zwaar sjouwwerk doen. Bij alle bedrijven op de luchthaven die zich met de bagage van passagiers bezighouden "worden onvoldoende maatregelen genomen om de fysieke belasting te verminderen", schreef de Arbeidsinspectie destijds. Ook op de platforms, waar de vliegtuigen worden ingeladen, werd te weinig gebruikgemaakt van hulpmiddelen.
Eind april is de inspectie nogmaals langsgegaan bij de bedrijven. Daarbij stelden inspecteurs vast dat tilhulpen ontbraken of niet gebruikt werden. "Deze fysieke belasting levert een gevaar op voor de gezondheid en veiligheid van de medewerkers", schrijft de toezichthouder. De bedrijven kregen daarop een brief waarin de Arbeidsinspectie aankondigde een last onder dwangsom op te gaan leggen. Ze kregen twee weken de tijd om daarop te reageren.
Overigens maakte Schiphol vorige week bekend een aantal nieuwe hulpsystemen voor de bagageafhandeling te testen, waaronder een nieuwe tilhulp en een systeem waarmee koffers bij het vliegtuig door te schuiven van het transportwagentje op de loopband het bagageruim in kan worden vervoerd. Dan hoeft er dus niet meer te worden getild.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
6 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenbeurzen in Europa zijn woensdag flink hoger gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse inflatie is in januari gedaald naar 3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart vorig jaar.
3 uur geleden